Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez most akkor vastagbélgyullad...

Ez most akkor vastagbélgyulladás, vagy valami más? Orvos nem tudta megállapítani. Elmúlhat magától?

Figyelt kérdés

Két évvel ezelőtt jelentkeztek nálam először a tünetek:


- Erős alhasi fájdalmak

- Gyakori hasmenés, székelési inger

- Nyálkás, néha élénkpiros színű széklet

- Vérző végbél


Voltam orvosi kivizsgáláson és két napra befektettek a kórházba is. Viszont valamiért nem tudták megállapítani hogy pontosan mi bajom volt. A leleten a "bél falának megvastagodása" szerepel. Egy év múlva megint jelentkeztek a tünetek. A háziorvosom tanácsára (aki szerint ha gyulladásról volna szó, akkor az első tünetek megjelenésekor menjek azonnal orvoshoz) újra kivizsgáltattam és az eredmény hasonlóan semmire nem vezetett.

Most (1 év elteltével) megint előjöttek a tünetek, de most már úgy vagyok vele hogy majdcsak elmúlik magától. De 3 hét alatt a fájdalmak csak erősödtek (a több hónapja folyamatosan vérző végbélről már nem is szólva). Sajnos tüneti kezelésen kívül (görcsoldó, fájdalomcsillapító, hasmenés elleni szer) más megoldásom nincs. Akinek már volt ilyenje, az tudta valamivel orvosolni pl. életmód változtatás, táplálkozás stb? Az orvoslásban már nem bízok.

(Annyit hozzáteszek hogy az én életemtől nem áll távol a gyakori stressz és idegeskedés.)


2017. szept. 14. 14:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Tükrözés? Mikor nekem ilyen bajom volt egyből tükröztek.
2017. szept. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1 #

Volt. Kétszer is. De ennek ellenére sem tudták megmondani. Mondjuk azt hozzáteszem, hogy idáig minden alkalommal a panaszokat egy kemény stresszeléssel és idegeskedéssel teli időszak előzte meg (amikor nem volt ritka az állandó gyomorfájás és savtúltengés sem).


Érdekelne hogy nálad mit állapítottak meg?

2017. szept. 14. 15:39
 3/9 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy nem tudták megállapítani. Nekem vastagbél gyulladásom volt.
2017. szept. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja és végbél repedés.
2017. szept. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

# 3

Na azt nem mondták hogy nincs gyulladásom. Vérvétel után már pont ilyen gyanúval küldtek a bennfekvőre. Csupán azt nem tudták megállapítani hogy mi okozhatja (mondták hogy vírus kizárva). Másról meg nem beszéltek.

2017. szept. 14. 15:44
 6/9 A kérdező kommentje:

Amúgy annyi volt, hogy 1 napra infúzióra is kötöttek, hogy jobban meg tudjanak vizsgálni (ne kelljen egyek). Aztán adtak valami gyógyszert (aminek már nem emlékszem a nevére sajnos) minden nap 1 szemet kellett bevenni. Ez aránylag csillapította a tüneteket.

Olvastam eleget a crohn betegségről. Nem tudnám megmondani hogy ez annak a kezdeti stádiuma-e. Minden esetre én megfogadtam, ha ilyen nyavalyám van (bár a jóisten ne adja), én akkor sem fogok egy életen keresztül mindenféle gyógyszereket szedni vagy kés alá feküdni, ha úgyse tudok meggyógyulni. Fájdalom esetén úgyis ott a fájdalom csillapító.

2017. szept. 14. 16:39
 7/9 A kérdező kommentje:

Időközben rájöttem hogy rosszul fogalmaztam meg a kérdést. Mert gyulladás az volt, de az orvosok azt nem tudták megállapítani hogy mitől. És mivel semmilyen ésszerű magyarázattal nem tudtak szolgálni, ezért én utólag abban is kételkedni kezdtem, hogy gyulladás volt-e egyáltalán.


Szerintem csak az idegesség és a stressz váltotta ki a tüneteket. Olvastam ilyesmiről más emberek esetén is, hogy rendkívüli stressz hatására valamilyen betegség vagy szervi probléma jelentkezik náluk. Más magyarázat nem lehet.

2017. szept. 14. 18:04
 8/9 anonim ***** válasza:
Olvass utána az IBS-nek! Furcsállom hogy az orvos nem említette neked ennek lehetőségét, miután a legbiztosabb vizsgálati mód (tükrözés) sem mutatott ki szervi eltérést.
2017. szept. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

# 8


Időközben (még a válasz megtekintése előtt) jómagam is utána olvastam az IBS-nek. Amit leírnak róla tünet szintjén, az hajszálpontosan megegyezett nálam is. Azóta folyamatosan szedem a Protexin nevezetű készítményt, és azt kell mondanom hogy egész szép javulás lett az eredmény.


Ennyit ér a magyar orvoslás, a beteg vagy képes kikúrálni saját magát öndiagnózis által, vagy elviheti az ördög...


Milyen jó, hogy az adónkból fussa a stadionokra, a "kedves elvtársak" vagyon gyarapítására és a mindenféle bevándorló, adót nem fizető, élősködő söpredék segélyezésére. Aki meg adót fizet, az nyugodtan megdögölhet...


Nem csoda hát, hogy minden valamire való orvos már rég emigrált külföldre a jobb megélhetés reményében. Aki meg itt maradt, annak annyi köze van az egészségügyhöz, mint kálomista embernek a Szűzmáriához.

2017. szept. 26. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!