Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez mi lehet? Tele vagyok...

Ez mi lehet? Tele vagyok duzzadt nyirokcsomókkal évek óta, kb 13-15 db, de az orvos nem mond semmit.

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok. Körülbelül 8 éves koromban észrevettem egy tapintható nyirokcsomót az arcomban. Nem tudtam mi az nem foglalkoztam vele. Nem fájt. 12 éves koromban elkezdett fájni, de nem csak az arcomban hanem a nyakamban is éreztem már. Elkezdtem számolgatni összesen 5 darab biztos volt. Elmentem vele orvoshoz, elküldött vérvételre, a vérvétel semmit sem mutatott ki. Az orvos azt mondta ne foglalkozzak vele, mert normális. Pár nap múlva el is múlt a fájdalom, de az összes nyirokcsomó ott maradt. Utána 14 éves koromban megint elkezdett fájni, már az állam alatt is kibírtam tapintani, a kulcsontom felett többet is mindkét oldalon, összesen 13-15 db biztos van. Megint orvos, vérvétel megint semmit sem mutatott ki, és az orvos konkrétan leszidott engem hogy miért foglalkozok vele ez normális, ezek védik a szervezetemet. Majd pár nap múlva a fájdalom eltűnt. Most 16 vagyok azóta se fájt még, de szerintem ez egyáltalán nem normális, hogy simán kibírom tapintani, vannak elég nagy darabok is. Most tényleg én lennék a hülye és normális lenne, vagy van valami bajom?

2022. aug. 15. 02:09
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Ha baj lenne a vérvétel kimutatta volna. Lehez biopsziát kérni. De én is ki tudom tapintani sőt szerintem mindenki. 1 cm-sek kb, de ez teljesen normalis. Akkor lenne nagyobb baj ha ennek a duplaja triplaja lenne.
2022. aug. 15. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha 8 éves korod óta valami rosszindulatú betegséged lenne, akkor már valószínűleg nem élnél... szóval szerintem is nyugodj meg, főleg, ha az orvos is azt mondta. 1 cm-nél nagyobb nyirokcsomó számít már megnövekedettnek.
2022. aug. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz megnyugodni, menj el egy másik orvoshoz, hogy ő mit mond.
2022. aug. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A legnagyobb kb 3 cm
2022. aug. 15. 23:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is vannak nyirokcsomók a nyakamon, kulcscsont felett és ágyéknál. Hónapok óta vannak :D
2022. aug. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem a nyakamon van kamaszkorom óta egy tényleg nagy (3-4cm-s). Vmi spéci (sztk-s) orvoshoz kellett mennem, fogalmam sincs, h miféle lehetett. Megnézte, közölte, h tök oké és elküldött. Azóta is megvan. 50 éves vagyok.
2022. aug. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is van 5-6 darab. Addig jártam az orvost míg biopsziát nem vett. Eredménye: Reaktív jóindulatú nyirokcsomó..

Már nekem is évek óta meg vannak.

0,5cm a legnagyobb pedig 1cm.

2022. aug. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!