Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy vizsgálja az orvos a...

Hogy vizsgálja az orvos a nyaki nyirokcsomókat? Sos

Figyelt kérdés
Nem sokára lesz egy orvosi vizsgám mivel èvek óta van a nyakamon kettő meg nagyobodott nyirokcsomó.Ès az èrdekelne hogy vizsgálja meg a nyakamon lèvő csomòkat.
2016. júl. 31. 10:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
kezével kitapogatja. ezt hívják fizikális vizsgálatnak. utána, ha úgy látja elküld ultrahangra. ott meg tudnak mintát is venni, hogy megnézzék milyen természetű a megnagyobbodás(rákos vagy jóindulatú stb)
2016. júl. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Èrtem.Nekem már gyerekkorom óta megvannak ezek a csomók kb 13-èves korom óta.Most vagyok 21-êves.Nem nőtt mozgathatóak.Amikor megfázok akkor vállnak èrzêkenyebbè.Eddig nem mutaytam meg orvosnak mert a szüleim is erœsködtek hogy biztos csak egy zsircsomó azèrt nem vittek orvoshoz.De utánna nèztem ès arra jöttem rá hogy ez inkább nyirokcsomók lehetnek.
2016. júl. 31. 10:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Ahogy az első is írta, meg fogja tapogatni, esetleg tovább küld, ha úgy ítéli meg. A vizsgálattól egyáltalán nem kell félned.
2016. júl. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha tapintásra érez valamit, akkor szerintem vérvételre is elküld majd.
2016. júl. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sima általànos vèrvètelem volt mostanában kètszer is ami jólett.
2016. júl. 31. 14:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor oda nem fog küldeni. Fogaidat is meg kellene nézetni, ha van gyulladt fog, attól is lehet duzzadt nyirokcsomó.
2016. júl. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen elèggè sok rossz lyukas fogam van.
2016. júl. 31. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!