Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aki mostanában volt covidos,...

Aki mostanában volt covidos, leírná, hogy alakult?

Figyelt kérdés
Aki most nyáron, tehát vélhetően az omikron valamelyik új változatával fertőződött, leírná, hogy alakult? Hányadik nap volt a legdurvább? Volt javulás után visszaesés? Milyen tünetek voltak?

2022. aug. 18. 18:47
 1/5 anonim válasza:
100%

februárban voltam beteg pozitív tesztekkel párom kapta el munkában rajta 3-4 nap alatt át is ment

nekem annyi volt hogy láz és megfázás szerű tünetek

2 hétig tartott harmadik héten csak torok kaparós köhögés volt inkább idegesítő de elmúlt az is 1 hét alatt

antibiotikumot szedtem csak az is hatásos volt rá .. párom semmit sem szedett szóval nem tudom :D elég érdekes ez a covid.

2022. aug. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem apósom volt az pár hete, pár napig náthás, megfázásos tünetei voltak: torokfájás, tüsszögés, ilyenek. Hozzáteszem, háromszor oltották és már fertőződött korábban is, még a deltával.
2022. aug. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Pitör2 ***** válasza:
Én 2021 elején már átestem a covidon.3 hónappal később post covid szivburok gyulladásom lett szövődményként.Amint az ellenanyag szintem csökkent felvettem két oltást, az utolsót idén februárban. Most pedig covidos lettem.Pénteken a sürgősségire kerültem 130-140-es pulzussal, amit nyugalmi állapotban mértek.Ezt megelőzően csak enyhe torokfájásom volt.Most negyedik napja vagyok itthon, orrdugulás, hőemelkedés, torokfájás, emelkedett pulzus után, a 3. napon megjelent a köhögés (produktiv) enyhén sárgás váladékkal.Este pedig felmegy a lázam kb. 38,4-ig...ez van most.
2022. aug. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Párom nagymamájától kaptuk el, aki a kórházban töltött egy hete alatt szedte össze. A mama 3 oltáson volt túl, nem voltak tipikus tünetei, de sajnos nem élte túl (nyilván sok egyéb betegsége volt már).

A párom 3 napig feküdt 130-40-es pulzussal és 39 fok fölötti lázzal.

Én kicsit könnyebben átestem rajta, 1 nappal később jöttek a tünetek és 2 nappal korábban álltam lábra.

Tüneteink sorrendben kb: magas láz(jó kedv, energikusság ekkor még megmaradt), magas pulzus, hátfájás, migrénes fejfájás(amin a gyógyszer sem segített), erős szédülés, torokfájás, orrfolyás. Nagyjából 4-5 nap után kezdtünk megmaradni. Érdekes módon, amikor már jobban lettünk, akkor egyik óráról a másikra elment majdnem teljesen a szaglásunk és az ízérzékelésünk. Vagy pl. a kávé kakaópor illatú lett. Eltelt egy hét a negatív teszt óta, szépen fokozatosan visszajött minden, a szánk íze volt furcsa a legtovább. Talán ma reggel már a kávé is kávé ízű volt, még ízlett is.

2022. aug. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4! Köszönöm, hogy leírtad. Azóta én is túlvagyok rajta. Érdekes, vannak közös pontok, de összességében, nekem egyáltalán nem volt ilyen durva. Annyi, hogy még azóta is fáradtabb vagyok, mint egyébként, de amúgy nem gyötört meg.
2022. aug. 27. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!