Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mindenki covid paragép az...

Mindenki covid paragép az országban? (Bővebben lent.)

Figyelt kérdés

Covidos lettem. Az első hibát ott követtem el, hogy bejelentettem a házi orvosnak. Azért történt, mert egyáltalán nem covid tüneteim voltak és az otthoni tesztem is negatív lett először, így fontos volt, hogy kizárjak valami mást. Miután viszont sikerült kizárni, újra teszteltem otthon és az már + lett.

Az első döbbenet akkor ért, amikor a doki 12!!!napra be akart zárni, ezt sikerült lealkudni tízre. Jelenleg 7 nap a karantén, de 5 nap után - teszttel lehet szabadulni. Utána jártam, 7 nap után már nincs szükség kontroll tesztre se, akkor már mindenképpen biztonsággal lehet közlekedni. Nos, a covid idejére eső programjaimat(aminek nagy része munka), próbáltam átrakni a doki által előírt börtönöm UTÁNRA! Ekkor történt, hogy szinte mindenki letiltott kb.hetekre. Teszik mindezt úgy, hogy a hivatalos fertőzőképesség lejárta után napokkal mennék, felajánlottam, hogy igény szerint így is hajlandó vagyok maszkot venni, azon kívül nincs, és nem is volt felsőlégúti tünetem, tehát nem köhögök, nem tüsszögök, vagyis hiányzik a "csepp" a cseppfertőzéshez. De mintha leprás lennék!

Itt mindig azt olvasom, már senki nem foglalkozik a coviddal. Így most nem tudom eldönteni, hogy csak én vagyok ilyen szerencsétlen, hogy mindenki bolond körülöttem, vagy csak addig nagy a szájuk, amíg elmélet, ha megérinti a környezetüket a covid, rögtön összesz.rják magukat. Nálatok hogy van? Saját tapasztalatok érdekelnek, csak úgy nem engedte feltenni a főkérdést.



2022. aug. 20. 14:34
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
78%
dokimat nem is láttam covid alatt. Telefonáltam mikor az lettem, kiírt táppénzre.. 7 nap után ismét telefonáltam, asszisztense zárta a tp-t és mehettem dolgozni.
2022. aug. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Látni én se láttam, annyira ő se bátor 😂 Telefonon intézte.
2022. aug. 20. 14:45
 3/33 anonim válasza:
1%
csitt és kérd az oltást, ha kell 5-öt is és maradjanak otthol dik!
2022. aug. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Ez az, hogy ők be vannak, azzal együtt rettegnek. Nekem nincs oltásom, de sose csaptam ekkora cirkusz.
2022. aug. 20. 15:00
 5/33 anonim ***** válasza:
71%

A háziorvos reakciója egy dolog, de hogy a környezeted így reagál, az az igazán kiábrándító.


Az, hogy 5-10 napig nem szervezünk ilyenkor személyes találkozókat, rendben van. De hogy hetekig?


Hozzáteszem, az én munkahelyem is túltolja a kontaktkutatást, így egyre többen nem jelentik már be, hogy fertőzöttek, hanem szimplán csak kiíratják magukat betegszabadságra. Mint a régi szép időkben náthával, influenzával. Emellett csak negatív teszttel lehet újra bemenni az irodába, még akkor is, ha több hete tünetmentes vagy. Bár legalább megtérítik.


A fő kérdésre a válasz, hogy igen, még mindig túlzott Covid para van, de szerencsére egyre kevesebben pörögnek rá.

2022. aug. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
50%

Olvass utána itt is, rengeteg ember van, akinek pár nap múlva csökkennek a tünetei, majd utána még eröseben elöjönnek, és a legtöbbnél még 3-4 hét múlva is pozitív a teszt.

Ha valaki vagy ismeröse benne volt a komolyabb variációban, az lehetöleg el akarja kerülni azt, hogy esetleg hetekig beteg legyen.

2022. aug. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
#5! Köszönöm a hasznos választ. Mindenesetre tanultam az esetből. A következő covidomnál tőlem aztán senki nem tudja meg, hogy beteg lettem. Nincs munkahelyem, így táppénzre se volt szükségem. Gondoltam, jófej vagyok, lejelentem, de nagyon nem kellett volna. Munkáim egy része amúgy is PCR tesztes, azokat időtlen időkig buktam, mert az ugye sokáig +, hiába nem fertőz már. A többit meg elcsesztem magamnak a nagy őszinteségemmel. Hát, ha ha most túlélem, én senki fóbiái miatt nem fogok éhen halni. Hazudni kell, az emberek azt szeretik🤷🏼‍♀️
2022. aug. 20. 15:13
 8/33 A kérdező kommentje:

#6! Utána olvastam. Attól, hogy + a teszt(a PCR szokott egyébként sokáig), nem azt jelenti, hogy fertőzöl is. Ugyanúgy az se, ha marad még tüneted. Van, aki még hetekig/hónapokig köhög utána, mégse fertőz, akkor nem engedné az orvos dolgozni.

Dolgoztam olyannal, aki kórházba került vele,(még valamelyik régi változattal). Kórház után másfél hónappal volt, már a PCR is negatív lett neki, de szinte folyamatosan köhögött. Na, és? Neki nyilván rossz, de a környezetére semmiféle veszélyt nem jelent.

2022. aug. 20. 15:22
 9/33 anonim ***** válasza:
30%
Nem arol van szó, hogy valaki "köhög", hanem pl hetekig lázas, nem képes fenn lenni, mert annyira gyönge, és fertözö!
2022. aug. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

#9! De miért lenne hetekig fertőző? Azért, mert te azt gondolod? Nincs olyan kutatás, ami szerint 10 nap után még valós veszélyt jelentene fertőzés szempontjából, nem hogy hetek múlva!

[link]

"Hetekig lázas". Ott már nagy a baj. Soha nem számít normálisnak, ha valaki hetekig lázas, de leginkább nem is létezik. Max.hőemelkedése van, pl.,mert gyulladás van a szervezetében. De egyébként nem ilyen extrém esetekről volt szó, hanem gyógyult covidosról.

2022. aug. 20. 16:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!