Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mindenki covid paragép az...

Mindenki covid paragép az országban? (Bővebben lent.)

Figyelt kérdés

Covidos lettem. Az első hibát ott követtem el, hogy bejelentettem a házi orvosnak. Azért történt, mert egyáltalán nem covid tüneteim voltak és az otthoni tesztem is negatív lett először, így fontos volt, hogy kizárjak valami mást. Miután viszont sikerült kizárni, újra teszteltem otthon és az már + lett.

Az első döbbenet akkor ért, amikor a doki 12!!!napra be akart zárni, ezt sikerült lealkudni tízre. Jelenleg 7 nap a karantén, de 5 nap után - teszttel lehet szabadulni. Utána jártam, 7 nap után már nincs szükség kontroll tesztre se, akkor már mindenképpen biztonsággal lehet közlekedni. Nos, a covid idejére eső programjaimat(aminek nagy része munka), próbáltam átrakni a doki által előírt börtönöm UTÁNRA! Ekkor történt, hogy szinte mindenki letiltott kb.hetekre. Teszik mindezt úgy, hogy a hivatalos fertőzőképesség lejárta után napokkal mennék, felajánlottam, hogy igény szerint így is hajlandó vagyok maszkot venni, azon kívül nincs, és nem is volt felsőlégúti tünetem, tehát nem köhögök, nem tüsszögök, vagyis hiányzik a "csepp" a cseppfertőzéshez. De mintha leprás lennék!

Itt mindig azt olvasom, már senki nem foglalkozik a coviddal. Így most nem tudom eldönteni, hogy csak én vagyok ilyen szerencsétlen, hogy mindenki bolond körülöttem, vagy csak addig nagy a szájuk, amíg elmélet, ha megérinti a környezetüket a covid, rögtön összesz.rják magukat. Nálatok hogy van? Saját tapasztalatok érdekelnek, csak úgy nem engedte feltenni a főkérdést.



2022. aug. 20. 14:34
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:

#30! Neked meg kicsit nehéz a felfogásod. Értelmesen és magyarul leírtam, hogy a karantént letöltöttem. Nem voltam se dolgozni, se iskolában se sehol. Annak ellenére, hogy nem volt tünetem. Nem voltam taknyos, nem köhögtem, semmi, mégis otthon maradtam. Önként és dalolva kértem a karantént, mivel saját magam teszteltem, senki nem kötelezett rá. HA akartam volna, szó nélkül végig fertőzhettem volna mindenkit.

A kérdés a fertőzés UTÁNI időszakra vonatkozott, amikor a tünetmentesség mellett, a karantén letöltése UTÁN, negatív gyorstesztem volt. Érted a különbséget, vagy kérsz korrepetálást szövegértésből?

"Akkor se mész más emberek közé és felveszed a maszkot". Tényleg? Otthon, hogy nehogy megfertőzzem magam? Hova vegyek maszkot, ha nem megyek emberek közé, okoska?😂

Szerintem meg az a baj a magyarokkal, hogy nem képesek egy pár soros hétköznapi szöveget értelmezni, de egy sima (nem covid) náthával is lezárnák vagy 1 évre a világot. Szerintem inkább a hozzád hasonlókat kéne bezárni, hogy legyen időd azon gondolkodni, honnan lesz kenyér az asztalodon, ha a pék a náthája UTÁN még 1 hónapig otthon vakargatja a tökét, azért, hogy te ne fossál tőle az 50 mindentől megvédő oltásoddal.

"Értjük egymást?" Azt nem tudom, hogy te értesz-e engem, de hogy te nekem nem dirigálsz, az biztos. Közöd nincs hozzám.

2022. szept. 8. 23:19
 32/33 anonim ***** válasza:
0%
Szerinted ki olvassa ezt el? Ha beteg vagy, akkor otthon maradsz és kész. A nyafogást meg lesz*rja mindenki.
2022. szept. 9. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, annyira szánalmas a felelőtlenségre meg a magyar társadalomra fogni hogy az emberek közül sokan betegen is járnak, kelnek. Holott COVID előtt, iskolától kezdve meg otthon talán előbb is azt nevelték bele az emberekbe, hogy nem kell minden "kis megfázással" otthon maradni. Iskolában már ment a módszeres terror, hogy túl sok lesz a hiányzásod, évet kell ismételni, semmire nem mentség hogy beteg voltál, biztos csak el akartad lógni a tz-t, a kedvedért nem fognak ám újat összeállítani. Aztán a munka világában ugyanez jött hatványozottan. Miért mi bajod? Tényleg nem tudsz bejönni? És most szólsz? Hát nem tudjuk ki csinálja így meg a munkádat. Ott is mindig ment hogy szimulálsz, meg lógsz, repkedtek a burkolt a fenyegetések, és nagyjából mindenhol az volt az elvárt, hogy te hősiesen ha épp nem halálodon vagy, akár még úgyis menjél csináld a dolgod, menjél be dolgozni vagy iskolába mert ez a felelősségteljes viselkedés, nem kell minden szarért lógni meg kiszúrni a munkahelyeddel. Tapasztalatból tudom, hogy nem csak Magyarországon ment így. Most meg egyszerre megy a rinya hogy az így szocializálódott emberek, milyen fegyelmezetlenek hogy nem maradnak otthon betegen, mert megfertőznek másokat. Jééé, ki gondolta volna? Nem ez ment az elmúlt X évtizedben? Hát eddig is ezt pofázták páran csak őket mindenki hülyének nézte, általában pont a tanárok/főnökök röhögték őket pofán.


Amúgy meg nem tudom félrebeszélni, meg vitát generálni, egyáltalán nem is arról volt szó hogy betegen közösségbe akar menni, hanem hogy miután napok óta hivatalosan lejárt a karanténkötelezettsége, tehát gyógyultnak számít, közösségbe mehet normális-e hogy menekülnek előle az emberek, szerintem egyébként nem. Mint ahogy az sem, hogy valaki gyógyultként, negatív PCR eredménnyel, még hetekig maszkban ül a munkahelyen és csak kivételesen jön ki az irodából. Szerintem ez már egyenesen hülyeség, nagyon extra felelősségteljes viselkedésnek tűnik, gyakorlatilag értelme viszont nincsen. A PCR egyébként azt mutatja ki hogy a vírus RNS-e jelen volt az adott mintában vagy sem, ha pozitív az csak azt mutatja hogy igen, az nem jelenti azt hogy fertőzőképes vírus van a szervezetedben. Nem hiszem el hogy két éven át csak ezek az információk özönlöttek az emberre mindenhonnan, de a "felelősségteljes" embereknek annyi eszük már nem volt hogy ilyen alap dolgokat elsajátítsanak. Tehát főszabály szerint ezért nem kell a negatív PCR a karanténkötelezettség megszüntetéséhez, mert az eddigi kutatások alapján a fertőzéstől számított x időn belül, ha egyébként y ideje a fertőzött már tünetmentes akkor nem fertőz, függetlenül attól hogy a PCR mit mutat. Komolyan kell venni, de a komolyan veszem és az irracionális fóbiás félelem nem ugyanaz.

2022. szept. 9. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!