Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Galamb ürülék az erkélyen...

Galamb ürülék az erkélyen okozhat egészségügyi problémákat szellőztetéskor?

Figyelt kérdés
Kb az ablaktól fél méterre-egy méterre rendszeresen járnak galambok piszkítani,sok mindent kipróbáltunk már de nem igazán tudjuk őket távol tartani,szellőztetni viszont kell...Az lenne a kérdésem hogy ugyan van szúnyogháló tehát a tolla meg stb nem tud bejönni de a galamb ürülék szellőztetéskor meg huzatoláskor ebben az esetben okozhat fertőzéseket?Mennyire gyakran okoz?Azt hallottam hogy fertőző de mennyire kell közel lenni stb hogy fertőzzön?

2022. aug. 20. 15:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert akkora orkán szokott lenni, hogy felkapja?
2022. aug. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szétporlad,aztán mint a port sodorja a szél.
2022. aug. 20. 21:14
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, igen:

[link]


[link]

2022. aug. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Elég necces a vadgalamb ürülék.

Bocsánat a bizarr kérdésekért,de csak szimplán foltokban van,vagy már rendes halomban?

Mert ha csak kb 2 galamb csinálja annak annyira nem kellene vészesnek lennie. Egyébként simán vízzel(slaggal) könnyűszerrel el lehet takarítani.

2022. aug. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egy két galamb csak,nyilván több száz nem fér ide mint az utcán...De ha elmegyünk nyaralni mondjuk egy hétre vagy kettőre akkor mondhatni "halomban" is...
2022. aug. 23. 09:03
 6/7 A kérdező kommentje:
De egyébként ezeket a betegségeket csak fertőzött galambok terjesztik vagy minden galamb?Mert attól függetlenül hogy ez bizonyított,nem sok galambbal összefüggésbe hozott fertőzésről halottam ezidáig.
2022. aug. 23. 09:09
 7/7 anonim válasza:
100%

4. Vagyok


Én amit olvastam hogy veszélyes (mikor lettek galambjaim) az emberre az a szalmonella lehet,de ez inkább rendes hasmenéssel jár a galamboknál illetve hányással. Tahát feltűnő a beteg ürülék. Bár azt nem tudom,hogy mennyire veszélyes úgy hogy a szél befújja.


Illetve ha az ürülék egészséges is,megtelepedhet benne rengeteg gomba ami már mérgező hatású lehet(de ez igazából minden állat ürülékére igaz).


Illetve terjeszhet férgeket is,de ezek elég látványosak az ürülékben,illetve a gazdaállat sem él sokáig ha súlyos a fertőzés.


Javítsatok vagy egészítsetek ki nyugodtan.

2022. aug. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!