Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem akarok iskolába menni,...

Nem akarok iskolába menni, mert hányok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nyáron semmi bajom sincs, de ha elkezdődik a suli, minden reggel hányással indul. Már elegem van, ha suli van, hányok vagy fosok, esetleg mindkettő. Az osztálytársak csak cseszegetnek, vagy nem szólnak hozzám, ha hiányzok még a házit sincs kitől elkérnem, akkor pedig a tanárok engem hibáztatnak. Elegem van! Kiégtem, utálom a sulit, az embereket, mindent! Miért kell nekem ahhoz tönkremennem, hogy átvészeljek egy középiskolát? Még 2 év, de ezt már nem fogom kibírni. Lehet meghalok az idegeskedésben, ha így megy tovább.

És igen, örülnék, ha online lenne, mert a 9. osztályban nem ment tönkre a gyomrom.

16/F



2022. aug. 23. 06:47
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
A szüleiddel beszéld meg a problémáidat. Iskolaváltást nem javaslom, mert kialakult osztályok nehezen fogadnak be új osztálytársat, vagyis nekem volt ezzel kapcsolatban rossz tapasztalatom, de ha nagyon eldurvult a helyzet, akkor lehet, hogy ez lenne a kevésbé rossz megoldás. Neked orvoshoz és pszichológushoz kellene menned. Az osztályfőnöködnek pedig beszélnie kéne az osztályoddal, hogy ez így nem jó.
2022. aug. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Utálok minden egyes napot amikor be kell mennem, legszívesebben a tanár pofájába hánynék, amikor ő ott nyugodtan kávézgat, én meg stresszes vagyok, mert kirekeszt mindenki, és minden nem tudom szavakkal leírni, bennem annyi sérelmet okoz az iskola, rosszul érzem magam az emberek közt, jobb lenne nem élni, mert ez a 2 év még rengeteg, addigra eret vágok esküszöm magamon mert ezt nem tudom már agyilag kibírni.
2022. aug. 23. 09:10
 3/8 A kérdező kommentje:
A suliban mindig szinte a számban van a gyomorsavam, jéghidegek a kezeim, és azt nézem, ahogy a másodpercek telnek az órából, mert legszívesebben sírva hazafutnék.
2022. aug. 23. 09:17
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Ha hergeled bele magad, attól csak neked rosszabb. A többiek meg minél nagyobb a hatás, annál jobban szórakoznak a műsoron. Nekem akkor vált könnyebbé, amikor elengedtem, nem akartam többé senkinek megfelelni, elfoglaltam magam a szünetekben a leckével. Az érvágással lehet pár heget szerezni, amik miatt aztán egész életedben magyarázkodhatsz meg lesz egy utad a zártra.
2022. aug. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az érvágást nem konolyan gondoltam, de próbálok megnyugodni, csak nincs ami reményt ad.
2022. aug. 23. 09:56
 6/8 anonim ***** válasza:
43%
A romantikus várakozásokból mindig csalódás következik. Engedd el, ne keress barátokat, ne várd, hogy rendesek lesznek veled vagy majd beszélgetést kezdeményeznek. Majd találkozni fogsz olyanokkal, akik megérdemlik a figyelmedet, a többiekkel meg ne foglalkozz.
2022. aug. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
28%
Iskolapszichológussal beszélj első körben...
2022. aug. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem mész el a körzetihez, és mondod el neki, hogy milyen stresszes vagy a suli miatt, folyton hánysz. Ez pszichológiai eset. De tudok egy egyszerűbb megoldást, talán segít, és olyan gyenge gyógyszer, hogy nem kell félni tőle, csak az adagolást egyformán folytassad, legalább két hónapig, meglátod, a hangulatod sokkal jobb lesz. Van a Valeriana relax nevű nappalra való nyugtató, amitől nem alszol el, de csak a relax a jó. A rendes Valerianától el lehet aludni. Persze azt is csinálhatod, hogy reggel beveszel egy relaxot, este meg egy normál Valeriánát, de nem többet, mint 1 szemet. Elég sokára hat, 1 óra is kell hozzá, de fogod érezni a hatását, hogy jobb lett a közérzeted, és akkor már arra tudsz figyelni, amit a tanár mond, mert elvégre azért vagy gimista, hogy a műveltségedet gyarapítsad. Az más kérdés, hogy nem mindegyik tantárgy megy egyformán, nekem sem ment a matek, állandóan kegyelem 2-es voltam belőle, de a humán tárgyakat szerettem. Viszont ha úgy érzed, egyáltalán nem megy a gimi, akkor keress egy olyan szakmát, amit szívesen csinálnál. Azon van a hangsúly, hogy szívesen végezd majd, ha abban a szakmában kell dolgoznod. De addig: Valeriana relax.
2022. aug. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!