Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi bajom lehet?

Mi bajom lehet?

Figyelt kérdés

Két hete történt, hogy a vonaton munkábamenet rosszul lettem. A szivem elkezdett rendszertelenül verni, itt nagyon bepánikoltam és elkezdtem elveszteni az eszméletem, de végül nem ájultam el csak pár másodpercre elment a látásom. Ez után folyamatos stresszebn voltam, hogy ez mi lehetett.Az eset után furának éreztem a szivem mintha gyakran félreütne vagy valami nem stimmelne de lehet csak tulsagosan figyeltem rá de akkor is fura érzés volt a mellkasomban. 2 nappal az eset után sokat sétáltam a napom majd mikor hazaértem nem akart a pulzusom lejjebb menni 110 nél, természetesen itt is szörnyen bepánikoltam ami tovább rontotta a helytetet így sűrgösségin kötöttem ki, itt részletesen megvizsgáltak többek között EKG is volt és sztetoszkóppal is meghallgatták a szívemet. Ezek után arra jutottak hogy teljesen egészséges szivem van nincsen semmi bajom, azonban 37,5 ös hőemelkedést állapitottak meg. Másnap a biztonság kedvéért elmentem a háziorvosomhoz aki szintén megvizsgált ugyanerre a megállapításra jutott, EKG jó, vérnyomás jó, nincs szízörej semmi.

Magnézium tablettát írt fel. Sajnos a stressz velem maradt és napokat töltöttem google keresésekkel ahol már mindenféle szörnyű betegséget diagnosztizáltam. A szorongás már olyan erős, hogy napok óta aludni is alig bírok és egyszerüen nem tudok lenyugodni sehogy. A furcsa érzés a mellkasomban már enyhült csak nagyon ritkán érzem, de a hőemelkedés még mindíg jelen van. 10 órakor kezd felmenni megáll 37.1 en majd keső deélután 37.5 és estére visszamegy 36,4 re. Ez megy napok óta. Egyébként 22 éves vagyok egyszerre sulizom és dolgozom ami igen sok stresszel jár ez nem tudom mennyiben járulhat hozzá állapotomhoz.



2022. aug. 25. 11:49
 1/7 A kérdező kommentje:
Vérvételen is voltam és minden érték tökéletes...
2022. aug. 25. 12:01
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Vérvételen vasat is néztek? Vérszegénységnél lehetnek ilyen tünetek mert nem jut elég oxigén a a szervekhez/sejtekhez, ájulás is előfordul.

Ha vasat néztek és rendben van akkor stresszreakcióra tippelek. Kiégés is lehet.

2022. aug. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen néztek vasat, pont az intervallum közepén van szóval ideális.
2022. aug. 25. 12:13
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon fiatal vagy, kicsit pánikbeteg. Magnézium jó lehet amit a doktor is ajánlott.

Ha nagyon stresszes vagy, enyhe nyugtató, vény nélküli gyógynövényes is sokat segíthet, kixsit összerendezi a szívritmust is, és hogy ne magadat figyeld állandóan.

Én ugyanezeken mentem keresztül ennyi idősen mint te, és mégis itt vagyok közel ötven évesen, és semmilyen gyógyszert nem szedek.

Szóval ezek ilyen időszakok az életedben, ne ilyedj meg tőle, ha szervileg azt mondták minde oké, ez megnyugtató.

Igyál sok vizet, nulla koffein, nulla energiaital, ugyanis ezek is izgatják az idegrendszert szívritmuszavart okozva.

2022. aug. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha bestresszelek nekem is felmegy 37.5re az orvos sem akarta elhinni de simán produkálok ilyet.

Covid oltás előtt is 37.4et mértem még jó hogy útközben a jeges szél levitte így nem küldtek haza.

Viszont elmennék a helyedben a kerülezi kardiologiára és kernék uh meg holtek és terheléses ekgt. Abból kidetül minden. Az is ha baj van meg az is ha nincs. És utána megnyugodnál talán.

2022. aug. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sajnos csak hónapok múlva van időpont. Addigra a hajam is kihullik az idegességtől :(. Ha nagy gond lenne EKG csak kimutatta volna főleg hogy 2 orvos is megnézte/meghallgatta és vérképen sem látszik semmi. Persze tudom a legjobb lenne még egy ultrahang meg holter ekg.
2022. aug. 25. 15:50
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha gond van a háziorvos sürgősségi beutalót is tud adni.
2022. aug. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!