Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az antibiotikumtól, a láztól...

Az antibiotikumtól, a láztól vagy magától a covidtól hánytam?

Figyelt kérdés

Ma délelőtt szomorú eseményre került sor, közel 10 éve építgetett hányásmentes szériám nullázódott le miután sikerült kitaccsolnom itthon, még ha pár cseppet is, mert a covid miatt nem eszek 4 napja semmit. Pedig miután bevettem a gyógyszert (nem a biotikumot, egy másikat, Rantudil vagy mi a neve), kezdtem jobban lenni, majdnem el is aludtam, aztán hirtelen mintha robbant volna a gyomromban valami, a másodperc törtrésze alatt extrém hányingerem lett, tudtam hogy nem úszom meg, esély nem volt rá, mentem is a budira és boáá.

Azóta kicsit jobb, már fél nap eltelt ugye, de nem tudom most az antibiotikum hozta ki belőlem a legjobbat (mellékhatások közt szerepelt, de tegnap is vettem már be és akkor semmi bajom nem volt), a folyamatosan gyötrő láz vezetett ide, vagy maga a covid egyik 243. mellékhatása a hányás?



2022. aug. 26. 23:33
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Az, hogy nem eszel napok óta, és éhgyomorra beveszel egy gyógyszert, én azt mondom, hogy örülj neki, hogy egy hányással megúsztad.
2022. aug. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tudok enni sajnos mert nincs étvágyam plusz a torkom is úgy fáj (mandulagyulladás) mint a pokol. Viszont a gyógyszert valahogy be kell venni mert szeretnék még ebben az életben kigyógyulni ebből a borzalomból. :/
2022. aug. 26. 23:56
 3/7 anonim ***** válasza:
26%
Próbálj meg macis mézet csepegteti és azt lenyelni vagy egy maoamot, a lényeg, hogy valami jusson beléd, és arra próbáld meg a gyógyszert, majd szintén fogyassz rá valamit
2022. aug. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, most banánt próbáltam egyet, az bennem maradt úgy tűnik.
2022. aug. 27. 00:04
 5/7 anonim ***** válasza:
37%
Hat pedig eroltesd le a kajat, mert antibiotikumot nem veszunk be ehgyomorra. Eleg par szem keksz is, tokmindegy, de legyen benned valami, utana johet a gyogyszer.
2022. aug. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
24%

Antibiotikum mellé enni kell.

Vagy ha már elkövetsz ekkora ökörséget, legalább normaflort igyál mellé.

2022. aug. 27. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
7%

"Nem tudok enni sajnos mert nincs étvágyam"

Ilyen nincs. Nem kell ahhoz étvágy, hogy a szádba tegyél valamit, megrágd és lenyeld. Orvosságra mikor van étvágyad? Sose, mégis beveszed. Vedd úgy, hogy az orvos ételt írt fel, és pár falatot egyél akkor is, ha "nincs étvágyad".

2022. aug. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!