Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szűnni nem akaró köhögésemre...

Szűnni nem akaró köhögésemre Levofloxacint írt fel az orvos, de annyi rémtörténetet olvastam róla, hogy nem tudom be merjem-e szedni?

Figyelt kérdés

2022. aug. 15. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A dokival beszéld meg. Vannak minden gyógyszernek mellékhatásai. A hatás és a mellékhatások között kell egyensúlyozni. Ezt a szakmát hívják orvosnak
2022. aug. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem írod, hogy mennyi ideje áll fenn ez a szűnni nem akaró köhögés és hogy végül is mi a diagnózis maga. Mert a gyógyszer antibiotikum hatóanyaga miatt kifejezetten bakteriális fertőzés leküzdésére szolgál.
2022. aug. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egy doboz curam duo beszedése után némileg javult a helyzet, de aztán pár nap után visszaestem, ekkor írta fel az orvos a Levofloxacint. Kb 2 hete tart a köhögés és éjszaka nem tudok aludni tőle. Diagnózist nem mondtak, csak felírták ezt a gyógyszert. A mai világban már csak telefonon keresztül gyógyítanak az orvosok és nem is vele beszéltem, hanem az asszisztensével.
2022. aug. 15. 18:19
 4/8 anonim ***** válasza:
Hogy érted a rémtörténeteket? Minden gyógyszernek lehetnek mellékhatásai, antibiotikumoknak pláne. Én a floxacinra speciel allergiás vagyok, de "csak" kiütéses lettem tőle, amikor először kaptam.
2022. aug. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Keress rá a gyógyszer nevére a neten, vagy akár itt a gyakori kérdéseken és megtudod mire gondoltam.
2022. aug. 15. 18:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, mellékhatásokról a legtöbb antibiotikum esetén lehet olvasni csúnyákat. Én pl. Klacidtól voltam egyszer brutál rosszul, mert az orvos túl erős adagot írt fel. Normál adagban meg bírom. Nem lehet előre megmondani, hogy kire mi hogyan fog hatni. De a te helyedben azért én megpróbálnék eljutni valamilyen vizsgálatra, elég meredek ez a távgyógyítás, kb. mintha itt leírnád, hogy mik a panaszaid, és valaki ajánlana rá gyógyszert.
2022. aug. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azért nem egészen, mert az asszisztensnek mondtam el a panaszaimat, de a gyógyszert az orvos írta fel. Ennek a gyógyszernek egyébként a betegtájékoztató szerint elég brutál mellékhatásai lehetnek és sokan állítják, hogy át is élték ezeket. Akár hosszú idővel a gyógyszer szedése után is.
2022. aug. 15. 18:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát akkor ragaszkodj hozzá, hogy nézzen meg az orvos. Ha nincs lázad meg egyéb bajod, csak ez a köhögés, akkor jó lenne, ha megnéznék a torkodat, torokkenetet is vehetnének, ami alapján később célzott antibiotikum-kúrát írhatnának fel az onnan kitenyészett törzsek érzékenysége alapján, plusz a tüdődet is jó lenne, ha meghallgatná.
2022. aug. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!