Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akinek végső stádiumú veseelég...

Akinek végső stádiumú veseelégtelensége van, annak nagyjából mennyi ideje van még hátra, ha nem kap másik vesét?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy erre nincs fix válasz, nagyon sok mindentől függ, de esetleg akinek volt ilyen a családjában, vagy az ismerősi körében, az leírná a tapasztalatát ezzel kapcsolatban?

2022. aug. 29. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt kizárólag a szakorvos tudja mérlegelni.
2022. aug. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szóval nincs egy átlagos tól-ig időtartam, ami az esetek többségére igaz?
2022. aug. 29. 17:47
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. És a dialízis ha segít az sok mindent megváltoztat a kilátásokon is. Meg kell kérdezni a kezelő orvost, ő ismeri a konkrét beteget.
2022. aug. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyban függ attól, hogy hány éves az illető és milyen állapotban van az érrendszere.

A fiatalok általában jól viselik akár 20 éven keresztül is. Viszont idős korban szinte bármikor bekövetkezhet a legrosszabb.

A dialízis nagyon megviseli az érrendszert ezért a fő halál ok az agyvérzés , embólia melyek mind az ér szétrobbanásának a következménye.

A másik pedig a tüdőgyulladás.

Sajnos az ilyen betegeknek gyakran felgyülemlik a víz a tüdejükben ami tüdőgyulladáshoz vezethet és gyakran halálos.


EZÉRT AZ ÁTÜLTETÉS A A LEGJOBB MEGOLDÁS DE MINÉL ELŐBB!


Ha erre nincs lehetőség akkor a beteg hozzátartózói jobb ha minden időt kihasználnak amit a beteggel még együtt tölthetnek.

Jobb felkészülni a legrosszabbra és végig ennek megfelelően előre tervezni.


Mire gondolok? pl. Ha annak idején nem csak a túlzott optimista válaszokat hallottam volna az orvosoktól akkor én felmondtam volna a munkahelyemen és több időt töltöttem volna anyuval.

2023. jan. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!