Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tüdő röntgen értelmezés. Mit...

BORNIKA77 kérdése:

Tüdő röntgen értelmezés. Mit lehet kiolvasni a leletből?

Figyelt kérdés

Mellkasfelvétel, oldalirányú

Lelet:

A rekesz éles kontúrú. Bal oldalona iV. borda hátsó ívére vetülve 6 mm átmérőjű scleroticus árnyék látható, ami lehet a tüdőben lévő meszes nodulus, vagy abordában lévő scleroticus góc. Korábbi felvétellel való összehasonlítás javasolt! A tüdőkben egyéb kóros árnyék nem látható. A szív nem nagyobb. Az aorta normális tágasságú.



2022. szept. 1. 18:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Van egy meszes (valószínűleg) csontból kiinduló kis csomó az egyik bordádon. 99%, hogy valami jóindulatú elváltozás, régebbi betegségből megmaradva. Nem volt eltörve bordád, vagy megzúzódva?


(nem tüdőrák, nyugi)

2022. szept. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez lehet TBC miatt, vagy Covidos tüdőgyulladásnál is van ilyen szövődmény, esetleg régi lezajlott tüdőgyulladás miatt, vwgy régi valamilyen tüdőbetegség. De természetesen lehet bordas~rülés miatt is. Bár furcsa, hogy csak oldal készült.
2022. szept. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám pulmonológus és megkérdeztem neked, azonban kifejezetten hangsúlyozom, hogy a gyakorikérdéseken vagyunk, ahol bárki írhat bármit (én is csak kitalálhatom ezt) így ezt ne vedd valós orvosi tanácsnak, függetlenül attól, hogy (én azt mondom) hogy az!


A kötelező tájékoztatáson túl vagyunk, akkor jöhet:


Azt mondta, hogy ez a lelet egy ténymegállapítás, ami önmagában nem elegendő. Mellkas Ct-t kell csináltatni és az ad majd olyan eredményt, amiről biztosat lehet mondani, amiről érdemes is beszélni.


Ha volt TBC, az csinál pl meszes gócot, azonban az nem biztos, hogy tisztában vagy azzal, hogy volt TBC-d, ugyanis ezt a szervezet leküzdheti úgy is, hogy az illető nem tud róla.


Ha nem volt TBC, akkor (is) tovább kell nyomozni, ezt azonban a CT fogja megmondani, amit minden esetben kellene csinálni, mert ilyen esetben egy röntgenfelvétel nem elegendő.

2022. szept. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
#3:Igen, ez így igaz, köszi a kiegészítést, TBC is sajnos így van ahogy leírtad. Mindenképpen tisztázni kell mi ez.
2022. szept. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Covidos voltam decemberben akkor készült egy negatív röntgen azóta most voltam röntgenen mert 2 hete köhögök és fura érzés van a mellkasomban mint amikor a nem akar felszakadni .
2022. szept. 2. 20:40
 6/8 A kérdező kommentje:
Eléggé félek mert anyum tüdőrákban halt meg és én is dohányzom.
2022. szept. 2. 20:47
 7/8 anonim ***** válasza:
De ez nem tüdőrák, ne fossál. Főleg ha 40 alatti vagy.
2022. szept. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
39.
2022. szept. 2. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!