Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehet állandóan hasmenés...

Mitől lehet állandóan hasmenésem reggelente?

Figyelt kérdés

Utóbbi pár hétben állandóan az van, hogy ahogy felkelek reggel, elkezdek "levegősödni", majd kb fél óra múlva sietni kell a WC-re, és robbanásszerű/vízszerű hasmenésem van, sokszor úgy, hogy az eleje még "jó", de utána átvált ilyen szapora szerű hasmenésbe.

Régebben is volt ilyen probléma, de van amikor hónapokig nincs ilyen gondom, míg máskor meg nincs ilyen reggel, hogy ez a gond ne jönne elő

Az a baj ezzel, hogy így nem merek gyógyszer nélkül elindulni sehova.


Orvoshoz menni nem akarok vele, a háziorvosom eléggé inkompetens semmittevő, ez a tapasztalatom sajnos


Így nem véletlenül kérdezem itt, valakinek volt már esetleg ilyen problémája? Azaz hogy van időszak amikor rendben van az emésztés, míg máskor felkeléskor egyből beindul?

Ha igen, lehet tudni, mi okozza, és milyen megoldás van rá?


Esetleg hasfogó gyógyszert (tasectan, lopedium) szedhetek modnjuk egy héten keresztül folyamatosan, hátha egyszer abba marad ez a gond?


Valaki tud segíteni ezügyben? Köszönök minden értelmes választ!



2022. szept. 2. 08:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem gyógyszereket kell szedni hanem elmenni gasztroenterológushoz és/vagy ételintolerancia vizsgálatra.


Nekem a glutén/laktózhibánál jelentkezik ez a hasmenés.

2022. szept. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Voltam már ilyen ételintolerancia vizsgálaton, tavaly, nem találtak semmit.


Egyébként ugyanazokat az ételeket eszem mindig, és egyszer semmi, egyszer meg minden nap van probléma.

2022. szept. 2. 08:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Az tavaly volt. Panaszaid pedig pár hete vannak. Étel allergia/intolerancia bármikor kialakulhat, úgyhogy menj el újra gasztroenterológiára.
2022. szept. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azt még elfelejtettem leírni, hogy pár hete volt egy gyomorrontásom, és azóta van ez.

Tavaszól mostanági nem voltak ilyen hasmenéses panaszaim.

Előtte, tél második felében, meg tavasz egy részében voltak.

Úgy érzem, ha valami miatt elromlik az emésztésem, akkor az utána "úgymarad" vagy nem tudom...

2022. szept. 2. 08:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezért kell elmenni gasztroenterológiára.
2022. szept. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Konnyen lehet, hogy maradt belgyulladasod. Ha megteheted menj privat gasztroshoz. Amugy honapokra kapsz idopontot. Nekem vegul antibiotikum kura, s egy tobb meter hosszu lista, hogy mit ehetek mit nem
2022. szept. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!