Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Láz az most jó a szervezetnek...

Láz az most jó a szervezetnek vagy nem?

Figyelt kérdés

2022. szept. 4. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Már egy ideje elfogadott tény, hogy a láz jó - egy reakció a testtől a betegség ellen. A láz jelez is és segíti a betegség leküzdését.

Persze ez mindig attól függ, hogy miért lázas a beteg (ha pl vakbélgyulladás miatt, akkor azonnal orvost kell hívni! de ha csak megfázás miatt, akkor 1-2 max 3 napon belül el kell múlnia magától).

Ha a beteg túl fiatal vagy túl idős, vagy ha egyéb betegsége is van (pl cukorbetegség), akkor viszont érdemes orvossal konzultálni.


Írok egy személyes példát: fiatal, életerős lány vagyok, 27 éves. Nagyon ritkán van lázam, akkor is max 38,5-ig megy fel. Én semmivel nem kezelem, mivel legutóbb is covid miatt volt lázam, így elmúlt magától másfél nap alatt. Semmilyen gyógyszert nem szedtem rá. Persze, nem kellemes, semmi jó nincs a lázban, de én tartom magamat ahhoz, hogy nem szedek rá gyógyszert (így nincsenek elnyomva a tünetek sem, könnyebb diagnosztikálni).

2022. szept. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1!

"legutóbb is covid miatt volt lázam, így elmúlt magától másfél nap alatt. "


Szerencsés vagy. Nekem meg 10 napig volt 39-39.5 Cfokos lázam, kórházba kellett mennem. Igaz,nem marasztaltak,de nem sok híja volt a bentmaradásnak...

2022. szept. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%
Szükséges rossz.
2022. szept. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1es vagyok: Igen, szerencsére megúsztam annyi lázzal, bár utána napokig még rosszul voltam, az erőtlenségről ne is beszéljünk - felemelni a karomat is lefárasztott. Huhh, nem kívánom senkinek az biztos.


Az biztos, hogy ha valakinek nem múlik magától 3 nap alatt a láz, akkor feltétlen dokit kell hívni.

2022. szept. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!