Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet a legrosszabb kimenet...

Mi lehet a legrosszabb kimenetele, ha valaki egyszerre vas-, B12- és folsav-hiányos anémiás?

Figyelt kérdés

Főleg azok véleménye érdekel, akiknek volt/van ilyen összetett betegségük és válaszolt nekik szakorvos. Nem külön-külön érdekel, azt tudom, együtt a három. Háziorvossal és belgyógyásszal is konzultáltam, egyik sem mond konkrétat, csak a három hiányának tüneteit, azt, hogy mi lehet belőle, egyik sem (hiába kérdeztem), konkrét válaszuk, hogy "sok minden".

És gondolom itt jön az, hogy mi az oka ennek a fajta vérszegénységnek. Sajnos nem tudni.

Szóval mi lesz, ha nem szedek rá gyógyszert (ami havi 13 ezer forint, a legolcsóbb, amennyi mg kell belőlük, tehát nem jó semmilyen más vacak, ne ajánljatok), mik lehetnek a súlyosabb tünetek és a legrosszabb?



2022. szept. 5. 11:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Súlyosabb vérszegénységre utal a kisebb munkavégzést követő, esetleg már nyugalomban is jelentkező fulladás, nehézlégzés, mellkasi panasz, szapora szívműködés. Előfordulhat hőemelkedés, illetve láz is. Ritka, de igen súlyos tünet a lép megnagyobbodása, melyre a bal bordaív alatti feszítő érzés, nyomásérzékenység hívhatja fel a figyelmet.


A vashiány és a vérszegénység leggyakoribb tünete a bőr, illetve a kötőhártya halványsága, sápadtsága. Az anaemia klasszikus tünetei közé tartozik még a beteg fáradékonysága, fázékonysága, gyengesége, csökkent teljesítőképessége, ingerlékenysége. A koncentrálóképesség általában romlik, álmatlanság, fülzúgás, látási zavarok, szédülés, fejfájás, ájulásérzés jelentkezhetnek.


Gyakran fájdalmasan berepedezik a szájzug, nehezen gyógyuló seb alakul ki. A törékeny, lapos köröm, hajhullás, száraz, viszkető bőr, a nyelv égő érzése, a nyelés közben jelentkező fájdalom elsősorban a vashiányos formára jellemző.


Ugyan nem csak vérszegénységben fordulhatnak elő a tápcsatornát érintő panaszok, azonban egyéb gyanújelek esetén, jelenlétük megerősítheti a diagnózist.


Ilyen tünetek például az étvágytalanság, hányinger, émelygés, puffadás, hasmenésre való hajlam, vagy ellenkezőleg: székrekedéses panaszok. Sőt nagyon meglepő, de egyes betegek arról számolnak be, hogy jeget vagy agyagot, földet kívánnak fogyasztani!

2022. szept. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
12:31 Kösz a WEBBetegről bemásolt szöveget... 😂
2022. szept. 5. 15:09
 3/17 anonim ***** válasza:
Megfelelően kell étkezni, mert többnyire ez a természetes módja a visszapótlásnak.
2022. szept. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
3/3 Orvosilag alátámasztva nem. Tegnap be is kerultem6a kórházba. De ha gondolod, kérlek hozz enni megfelelő minőségi élelmiszert, mert se itt nem kapok, sem otthon nincs rá keret. Köszönöm.
2022. szept. 15. 22:04
 5/17 anonim ***** válasza:
Depresszió, annak következtében meg öngyilkosság. Lehet belőle végzetes kimenetelű baleset is. A szervek oxigénhiánya visszafordíthatatlan, életre szóló károkat okoz. Havi 13eFt nem olyan kifizethetetlen összeg, hogy ezen spórolj.
2022. szept. 16. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Amit az 5-ös mondott. A b12 hiánya demenciás tüneteket produkálhat. Ehhez add hozzá a vasas letargiát, és kapsz egy jó kis öngyilkosságos hajlamot és depressziót.


Nem tudom te mennyire vagy hiányos, én voltam de nem naaaaagyon. Szóval 6 hónap bogyó szedéssel felépültem, de nekem glutén intolerancia miatti gyomor kipurcanás miatt történt. Nem szívódott fel rendesen semmi sem.


Amúgy mennyit kell szedjél elvileg?

Mert napi 3000 mikrogram B12 az 4600 forintért megvan havi. Plusz nem emlékszem nekem mennyi volt a TB-s vas de az se lehetett több. Az meg 8-10 ezer. Tudom nem sokkal kevesebb, mint a 13, de azért mégis kevesebb

2022. szept. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
#5/6! 18 ezer,amit felírt az orvos. Havonta élünk ketten 56 ezerből (HUF), kipróbálod?
2022. szept. 16. 12:46
 8/17 anonim ***** válasza:
63%
7: Én havonta kapok 12200 családi pótlékot, fizetek 8400 tb-t és élek belőle a gyermekemmel. Kipróbálod?
2022. szept. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A havi 13 ezret én is sokallom.

Nézd meg a napi ajánlott adagot, és úgy vegyél a gyógyszertárban. Pl a folsavból 0,20 az ajánlott napi bevite, ha hiányod van eleinte simán lehet 0,30-at szedned. 1600-1900 ft 50 napra.

B6 600 Ft 30 napra

Vas 2000-2500 Ft 60 napi adag.

[link]

[link]

[link]

Tehát max 5 ezerből simán megvagy egy hónapra.

2022. szept. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

9!


Nem kell B6, köszönöm. A B12 és a B6 közti különbséget nézd meg, főleg árban!


Komolyan, nagyon okosak, hogy mindenki tudja miből mennyit kell szednem 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

2022. szept. 16. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!