Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Véres köpet, feltétllenül a...

Véres köpet, feltétllenül a legrosszabbra kell gondolni?

Figyelt kérdés
Idén április közepén egy elég intenzív influenzán mentem keresztül, de covid-os is voltam. Ennek lassan 3 hónapja, hogy emiatt igen intenzív köhögési rohamok törtek rám, és egy véletlen alkalommal vettem észre, hogy véres köpetem jelentkezett. Nagyon megijedetem azonnal orvoshoz fordultam, aki ugyan mondta, hogy ez aggasztó is tud lenni, mivel dohányzom igaz még 10 éve sem, véleménye szerint erős nyálkahártya gyulladás áll a héttérben. A CT-t szinte azonnal, 2 napon belül megcsinálták, aminek április végére meglett az eredménye, teljesen negatív. Viszont tegnap vettem észre véletlen, hogy megint véres volt a köpetem, meg az orromból felszívott váladékban is vér volt. Ma egész nap próbáltam generálni köhögést, alig alig sikerült, de teljesen tiszta volt a köpet. Kérdésem az, hogyha nem állapítottak meg CT szerint semmiféle elváltozást, lehetséges, hogy 3 hónap alatt már tüdőrák miatt van ez minden? Volt valakinek hasonló esete?
2022. júl. 9. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Lehet, hogy esetleg (ha nagyon erősen és erőltetetten kohogtél) elpattant egy hajszálered a tüdődben miatta és ezt felköhögted mikor ingered volt rá. De mindenképpen fordult tüdőgyógyászhoz a körzetedben ha van erre lehetőség remélem tudtam segíteni.
2022. júl. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Nem, ilyen nem lehet.
2022. júl. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi #1! Második, mi nem lehet? Bocs, nem értem mire válaszoltál.
2022. júl. 9. 22:12
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

lehetséges, hogy 3 hónap alatt már tüdőrák miatt van ez minden?


erre írtam a 2-t

2022. júl. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
84%
Messze a legvalószinűbb, hogy az állandó köhögés miatt felsérült a torkod, vagy az orrodban, horgőkben egy ér. Ez önmagában nem nagy gond, viszont ha ennyire durván köhögsz huzamos ideig, mindenképp érdemes orvoshoz fordulni nem a vér hanem maga a köhögés miatt. Tüdorák nulláról 3 hónap alatt biztos hogy nem alakul így ki.
2022. júl. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 Köszi Neked is! Lehet rosszul fogalmaztam, áprilisi influenzám óta szinte teljesen megszűnt a köhögésem. Tényleg azt lehet mondani zéró, reggelente van egy kevés.
2022. júl. 9. 22:20
 7/7 anonim válasza:
83%
A reggeli köhögés lehet simán a cigizés miatt is. Felgyülemlik a füstirritáció miatt a váladék a horgőkben éjszaka és reggel felköhögöd.
2022. júl. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!