Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akinek keresztcsonttal vannak...

Akinek keresztcsonttal vannak problémái, ülőmunka esetén, hogyan érdemes ülni?

Figyelt kérdés

Keresztcsont környékén szokott feszülni fájni, meg a csípőm egyik vagy másik oldalt. Kattogok is. Nem az ízület fáj, az izom feszül. Nagyobb probléma nincsen, megnézettem.

Gondolom onnan eredhet, hogy ülőmunkát végzek. Hogy üljek, hogy csökkentsem a tüneteket ne tegyek rá még egy lapáttal.

Mi az amit tilos? Keresztbetett láb oké vagy inkább kerüljem?


Ja meg akkor már az alvás közben is. Hogy érdemes feküdni (mondjuk ez elég nonszensz kicsit, mert álmomban úgyis elmozdulok, de hátha...) Van valami tipp?


Köszönöm!


2022. szept. 7. 23:51
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Tipp: orvos
2022. szept. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet sok negatív like-ot fogok kapni de

nálam az EGYETLEN dolog ami mozgásszervi

problémákra bevált:a RENDSZERES (!) mozgás.

(úszás, torna, hetente legalább 2x de inkább 3x)

2022. szept. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Én vettem egy százezer forintos forgószéket aminek memóriahabos, állítható párnája van deréktájon, azóta nem fáj.

De gondolom egy párezer forintos deréktámasz is tudja ugyanezt. Ha irodában dolgoznék akkor tuti olyat vettem volna és bent használnám, de mivel home office-ban vagyok, inkább vettem egy komplett széket.

2022. szept. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
Léteznek erre tehermentesítő párnák, derékpárnák, azt kell használni.
2022. szept. 8. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%
Sok víz jó a porcoknak és a mozgás. Porcerosítőt is vegyél, bár sokan azt mondják hogy felesleges, de van aki esküszik rá. És természetesen a helyes tartás.
2022. szept. 8. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gyógytorna, nyújtás. Magad is írod az izom feszül. Nekem is ez van. Ha nem foglalkozol vele évről évre egyre rosszabb lesz.
2022. szept. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!