Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epehólyag-eltávolítása után...

Epehólyag-eltávolítása után is ehetek főzött zabkását, 1 db pépesített banánnal?

Figyelt kérdés
Epehólyag-gyulladás kezelés alatt / után szoktam rá, nem okozott panaszt, mert nagyon kis adagot ettem. Olvastam, hogy műtét után megváltozik az egész emésztésem. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Esetleg pépes banán helyett natúr joghurttal keverném...

2022. szept. 10. 08:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Epéseknek a zsíros cuccokat nem javasolják. Amit fentebb írtál - zabkása, banán -, nem zsíros. És igen, kisebb adagokat egyél kezdetben mindenből, aztán figyeld az emésztésedet. Kezdetben akár írd is fel, hogy mit kajáltál, így könnyebb kiszűrni, hogy mi okozza a bajt.
2022. szept. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Olvasok mindenféle étrendeket, próbálom a legjobbat összerakni hosszútávon. Sajnos sokáig evészavaraim voltak (anorexia, bulímia), így az is nagy előrelépés, hogy most rendszeresen eszem. :) Nagyon zsíros, cukros kajákat amúgy se vittem túlzásba. Szerintem az epeköveim is inkább a szigorú koplalások miatt alakultak ki...
2022. szept. 10. 08:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Teljesen egyénfüggő, ki mit bír utána, de inkább több dolgot lehet majd.

Szóval valószínűleg bírod majd.

2022. szept. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nekem volt ilyen műtétem semmiféle diétát nem tartok, vagyis semmi ilyen epés speciális diétát.... Az elején könnyebben kaptam hasmenést több ételtől, de utána adaptálódott a szervezetem. tejterméket azt nem tudok enni mert arra allergiás vagyok azon ez a műtét se változtatott. Nekem nagyon nagy fogyás után volt problémám az epehólyag ommal mert meg volt törve több helyen sajnos és apró kövek jelentek meg benne.... Egyébként ketogén diétát is csináltam már, semmi bajom nincsen a zsírral.
2022. szept. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
egyébként hozzáteszem, hogy az orvos javasolta, hogy ne tartsak semmiféle diétát, aki a műtétet végezte! Persze jött a dietetikus és elmesélte, hogy mit kell enni és mit nem, de én leszartam és azért szartam le, mert így könnyebben És hamarabb adaptálódott a szervezetem, mintha évekig szórakozzgattam volna valami diétával!
2022. szept. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!