Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem tudok megszabadulni a...

Nem tudok megszabadulni a korpától!?

Figyelt kérdés

Közel 3hónapja szenvedek a korpától, szerintem majdnem mindent kipróbáltam már, de nincs változás! Fekete, rövid hajam van, sötét ruhákat hordok... Megőrít!



Valószínűleg pár hónapja a fodrászom megégette a fejbőröm a hajszárítóval, és egy bizonyos zónában sebes lett a fejem... körülötte erősen korpásodom... Normál-száraz a hajam, száraz típusú korpáról van szó.


A seb nem tudom begyógyult-e már... valamennyire biztos, de nem tudom megmondani, nagyon sűrű a hajam.

A korpa ugyanolyan, mint akkor.


A korpa ellen próbáltam:

Schauma

Head&Shoulders

Wu2 korpa elleni

Nizoral

Aldi-Rossmann-Dm saját termékes korpa elleni samponjai...

Ecetes hajmosás

hajszeszek


1-2 dologtól pár óráig olyan, mintha jobb lenne tőle, de semmi...


A munkám poros-koszos, így muszáj vagyok naponta, 2naponta hajat mosni.



Valakinek valami tipp?


Bőrgyógyászt ha nem muszáj kihagynám... se időm, se pénzem rá.



2022. szept. 13. 11:43
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

DETERGENS SULFURATUM

Gyógyszertárban megtalálod

Nekem, és több ismerősömnek bevált, szárazra és zsírosra egyaránt.


Ha ez sem válik be, akkor szimplán száraz a fejbőröd és olajozást igényel.

Head&Shoulders-ből pl ne a sampont használd,hanem a balzsamot a fejbőrödre.

2022. szept. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Detergens Sulfuratum nekem sem hatott, plusz büdös is lesz a fejbőröd tőle, nekem akárhányszor mentem bőrgyógyhoz mindig ezt írta fel, hiába mondtam, hogy ez nem hat. Nekem ami most úgy ahogy jó, az az Oliva olajos, illetve van még az Aloe Vera sampon, azok egész jók, de max. 3 naponta mosni kell így is.
nov. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A detergens sulfuratum gombás korpára lehet jó. Nekem 100%, hogy nem ilyen problémám van. Minden gomba elleni hatóanyagot kipróbáltam, a legtöbb nyilván csak rontott a helyzeten, mert tovább szárítják a fejbőrt.


Hullamzó, hogy mikor-mennyire, de még mindig nem szabadulok a korpától. A fejbőröm feszül/viszket. Valamennyire sebes, de szabad szemmel nem kifejezetten látható a gond. Sebes, azóta sem gyógyult meg... borzasztó.

nov. 30. 08:04
 4/8 anonim ***** válasza:

Menj állami bőrgyógyászatra.

Vagy keress valahol máshol fejbőr diagnosztikát. Bp-en a szabó imre szalonokban úgyis nemsoká lesz ingyenes nyílt.nap

nov. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Voltam bőrgyógyászaton, felírt valami ekcémára való szteroidos kencét, amit apklikálni rettentő nehéz volt, mert nagyon sűrű. Kb 40%-ban enyhítette a tüneteim, cserébe mégjobban húzódott a fejbőröm. Amint abbahagytam a kenőcs használatát (amit ugye 2 hét után muszáj volt), még rosszabb lett, mint előtte.



Az állami dokik szart sem érnek. Magánorvoson gondolkodom, de borzasztó áraik vannak, ráadásul még a receptírásért is elkérnek egy 10-est 😀

nov. 30. 14:25
 6/8 anonim ***** válasza:

Házilagos tojás sampon?

[link]

nov. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Laly1972 válasza:
Ne használj sampont. Mióta tüsfürdővel mosok hajat nem korpásodik.
nov. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Próbáltam a tusfurdőt is, azt is hogy sokaig nem mosok hajat... Bár nem hiszek ezekben a házi praktikákban, ezeken is túlvagyok. Egyszerűen nem tudok megszabadulni tőle. Azt sem hinném, hogy pikkelysömör, és a doki is cáfolta ezt.


Esetleg valaki tud Bp-en korrekt (akár jó árakon dolgozó), magán bőrgyógyászt?

dec. 1. 13:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!