Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fiatalon magas vérnyomás...

Fiatalon magas vérnyomás mitől lehet?

Figyelt kérdés
Fiatal korom óta magas a vérnyomásom. Vékony vagyok, sokat sétálok, kirándulok, biciklizem, edzem nem vagyok cukorbeteg, és egyéb probléma sincs, kb egy éve volt lehetőségem több vizsgálaton részt venni (volt több laborvizsgálat, vér, vizelet, ekg, röntgen stb.) koleszterin is rendben, nem dohanyzom, és sose dohányoztam, ritkán iszom csak alkoholt, kb. sose kávézom. Sófogyasztásra is próbálok figyelni. 27 éves férfi vagyok, évek óta szednem kell vérnyomás csökkentőt. Nem érzem ezt normálisnak, ezért a legutóbbi kardiológiai kontrollon említettem az orvosnak, aki nem is értette mi a bajom, szerinte a gyogyszerekkel tök jól be lehet állítani a vérnyomást. Szóval nem tudom mit tudnék tenni ezzel kapcsolatban, hogy ne kelljen gyógyszert szednem ilyen fiatalon. Próbáltam jogázni is, de hosszútávon sajnos nem tudtam végezni, kb csak egy-ket hónap de sok változást nem éreztem. Mit javasoltok?

ápr. 27. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet fokozott stressz is. Milyen gyógyszert szedsz?
ápr. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Bisoprolol Sandoz 5 mg

Lapiden 1,5 mg

Ramipril Hexal 5 mg


Az átlag emberhez képest nem élek stresszes életet, bár azért kicsit ilyen mindent tulgondolos vagyok, de nem tudom hogy emiatt van e ez az egész.

ápr. 27. 17:22
 3/8 anonim ***** válasza:

A kardiológusok (tisztelet a kivételnek) nem igazán értenek a magas vérnyomás okának a kivizsgálásához: belgyógyász, esetleg endokrinológus vagy nefrológus talán jobban meg tudja találni az okát, ha meg lehet egyáltalán találni.

De ha találnak is okot, még mindig nem biztos, hogy megoldható lesz és megszabadulsz a gyógyszerektől.

ápr. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
A túlgondolás okozhat szorongást,ez pedig magas vérnyomást.Hogyan táplálkozol? Mennyit szoktak mérni?
ápr. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Próbálok egészségesen étkezni. Sok zöldség, minél kevesebb feldolgozott élelmiszer.

Méréskor normalis szokott lenni (120-as felső érték kb.). Mondjuk ennyi gyogyszerrel legyen is normális.

ápr. 27. 20:48
 6/8 anonim ***** válasza:

Én 20 éves koromtól szedek vérnyomáscsökkentőt, szintén férfi vagyok.


2 gyógyszer jöhetett csak szóba, aminek nincs mellékhatása:

lizinopril (Lisopress) vagy doxazozin (Cardura XL) ami egyben prosztata megnagyobbodás kezelésére is alkalmas, tipikus férfi gyógyszer.


A lizinoprilt használom 10 éve kb, lehet nemsoká el is tudom hagyni, már 120/80 alatti vérnyomásom szokott lenni.

Q10-zel érdemes próbálkozni kb. 10-20 Hgmm-t csökkentett nálam.


Amit érdemes megnézetni:

Pajzsmirugyhormonok: TSH, T3, T4 (ha valamelyik nem jó, akkor ATPO is). Az elsőt háziorvos kiírja, a második kettőt intézmény függő megcsinálják-e, az ATPO-t csak szakorvos írhatja ki térítésmentesen

A másik cukor terhelés (inzulinnal), ezt csak diabetológus tudja térítésmentesen kiírni.


Beutaló nélkül a pajzsmirigyhormonok és ATPO összesen kb. 15.000 Ft,

A cukorterhelés (5 pontos! 0-30-60-90-120 perc minden mintavételkor vércukor+inzulin meghatározás) kb. 20.000 Ft


Cordennél olcsóbb, Synlabnál SZÉP kártyára is megy.

ápr. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot! Cukrot mértek már azzal nem volt gond. Pajzsmirigyet lehet érdemes megnézetnem azt talán még nem vizsgáltak.
ápr. 27. 23:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Mármint volt cukorterhelésed inzulinnal? Mert az inzulinrezisztenciának pont az a lényege hogy a vércukor jó, az inzulin lesz emelkedett.
ápr. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!