Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tulajdonkeppen mire jo a...

Tulajdonkeppen mire jo a covid vakcina oltas?

Figyelt kérdés
A hugom 3 oltas utan most nezett egy covid tesztet, mert ugy erezte halalan van, es pozitiv lett. Az allapota mar javul 3 nap utan, de felmerult bennem az a kerdes, hogy akkor mire is jo ez a covid oltas?

2022. szept. 17. 06:49
 1/6 anonim ***** válasza:
18%

Én nem vagyok oltva, nem tudom, nem is érdekel.

Felteszem, aki oltatta magát, utánanézett pontosan, hogy mit mire kap, nemcsak a birka szag után ment szemellenzővel.

2022. szept. 17. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%
Oltás nélkül már lehet a kórházban feküdne, mert durvább lefolyása lenne...
2022. szept. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

A betegség súlyosabb lefolyásától azzal a metódussal, hogy a szervezeted már ismeri a “vírust” és ha jön az igazi, akkor könnyebb lesz neki leküzdeni.

Én is beoltattam magam, a második oltás után 6 hónappal elkaptam és brutálisan megviselt. Soha nem voltam még ilyen beteg.

Valószínűleg ahogy mondták is, ez olyan, mint az influenza elleni oltás.

Pikk pakk elmúlik a hatása, ezért ajánlották a félévenkénti ismétlő oltást.

2022. szept. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

Nem arra, hogy az ember sosem kapja el a Covidot. Ezt soha senki sem állította.


Segíti a szervezetet a vírus ellen munkában, hogy ne terjedjen el az emberben. Ezzel egyrészt az ember nem lesz olyan beteg, másrészt nem is fertőz annyira.


Ami a húgodat illeti: mivel az emberi szervezet nem egy számítógép, az immunrendszer végképp nem az, ezért nem lehet előre tudni, mennyire készíti fel egy oltás. De azt sem lehet tudni, mi lett volna, ha nincs az oltás.

Furcsa, hogy az ember annyi mindennél elfogadja a bizonytalansági faktort, de a Covid-oltás ellen zérótolerancia van.

2022. szept. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%

Az oltás (nem csak a covid elleni, hanem az összes) esélyeket csökkent, nem pedig mágikus védőpajzsot von az ember köré. Kisebb eséllyel leszel tőle beteg, és ha mégis, kisebb eséllyel lesznek súlyos tüneteid, illetve kisebb eséllyel halsz bele.

Ettől még persze lesznek, akik az oltás ellenére is belehalhatnak, csak nem mindegy hogy ez 1000 emberből 20, vagy csak 2.

2022. szept. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
56%
Ezt én is szeretném tudni, de valószínűleg soha nem fog kiderülni, hogy van-e bármi értelme. Mindenesetre a 4x oltott főnököm azóta havonta lázas, ami pár nap alatt elmúlik. Oltások előtt nem igazán volt beteges. Másik ismerősöm vérnyomását a harmadik oltás óta nem tudja helyrehozni egy orvos se, és még sorolhatnám. Biztos maga a betegség is okozott ilyesmi utóhatásokat, dehát egy oltástól azért nem mellékhatásokat várna az ember, hanem védelmet. Na mindegy, én nem bízok benne, nem is fogok.
2022. szept. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!