Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A gyaloglás és a magas vérnyomás?

A gyaloglás és a magas vérnyomás?

Figyelt kérdés
A legtöbb helyen úgy írja, hogy a gyaloglás csökkenti a magas vérnyomás kialakulásának kockázatát. Mi a helyzet, ha már kialakult a magas vérnyomás? Segít a vérnyomás normalizálásában?

2022. szept. 20. 09:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem. Sőt, inkább minimálisan emeli.
2022. szept. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]



Milyen mozgásformákat ajánl leginkább a magas vérnyomásúaknak?


Bőséges a választék! Legjobbak azok a ciklikus mozgásformák, amelyeknek az intenzitását egyénre szabottan magunk állíthatjuk be: kerékpár, gyaloglás, nordic walking, úszás. Ugyanakkor a futást kevéssé javaslom az ízületek fokozott terhelése miatt. Ha másra nincs mód, a séta, a kertészkedés lehetőségeit is ki kell használni. Kevésbé ajánlanám a hirtelen helyváltoztatásokkal, ugrásokkal, stresszel is járó csapatjátékokat (focit, kézilabdát), és a súlyzókkal végzett, emelést, a hirtelen megterhelést tartalmazó edzések sem megfelelőek. Általánosságban elmondható, hogy egyénileg felmért, alacsonyabb kezdő terhelés melletti folyamatos mozgásra van szükség, amely nem emeli fel szélsőségesen a pulzusszámot, nem éri el az oxigénhiányos, anaerob állapotot. Később persze fokozatosan lehet emelni az intenzitást, hiszen minél edzettebb valaki, annál alacsonyabb marad a terhelés ellenére is a vérnyomása és a szívfrekvenciája. Fontos, hogy mindenki figyelemmel kövesse a változásokat, hiszen nem is egyformán hatnak mindenkire a különböző típusú mozgások.

2022. szept. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2. Hatvan éves túlsúlyos nő vagyok, eddig nem volt gondom a vérnyomással (a táplálkozást ott rontottam el, hogy sok fehér lisztet valamint sajtokat és tojást ettem. Ami a húsokat illeti, csak a halat és sok főzeléket és gyümölcsöt fogyasztok). Munkámból kifolyólag keveset mozgok, tanárként dolgozom, kertem sincs. Erős stresszhatás alatt voltam hónapokig és nagyon felszökött a vérnyomás két hete, azóta gyógyszert fogyasztok, de az is csak ideiglenesen segített, pár napja újra egekbe szökött a vérnyomás ( a terápia mellett is). Ezért gondoltam, hogy megreformálom az étkezést és valami mozgást is bevezetek (amit a korom és súlyom megenged).
2022. szept. 20. 12:03
 4/4 A kérdező kommentje:
2. Köszönöm a linket. :-)
2022. szept. 20. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!