Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ki állít ki nekem szakvélemény...

Ki állít ki nekem szakvéleményt arról, hogy nem dolgozhatok 3 műszakban?

Figyelt kérdés

Alvási apnoet diagnosztizáltak nálam, tehát az alvasom egyáltalán nem pihentető, legzeskimaradasom van és magas a pulzusom. Mellé gyomorproblemaim lettek a rendszertelen és össze-vissza étkezéstől. A kialvatlanság már rá ment az idegrendszeremre is, így dührohamaim és sirogorcseim vannak és számtalan panaszom. Megkaptam a vizsgálat eredményét, amin az szerepel a diagnózison kívül, hogy a panaszaim hátterében a több műszakos munkarend állhat.

Ez már önmagában elég szakvélemény ilyen formában a munkáltató számára, hogy átkerülhessek egy műszakba, vagy valakitől erről kéne egy papír, ahol konkrétan leírják, hogy nem ajánlott számomra a több műszak?

Egyáltalán állítanak-e ki külön ilyen papírt? És az orvosi alkalmasságimat a munkahelyen így meg fogom kapni?

Ez annyira speciális eset, hogy fogalmam sincs, hogyan tovabb.

A munkáltató csak annyit mondott, hogy igazoljam a problémát orvosi szakvéleménnyel, de nem tudom eldönteni, hogy az én leletemre irt mondat ebben a megfogalmazásban elfogadható lenne-e számukra?

Azt mondtak akkor keressem őket, ha a kezemben van a papír….


Köszönöm ha valaki esetleg tud tanácsot adni!



2022. szept. 21. 00:17
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Belgyógyász. De ki kötelez? Változtass munkahelyet.
2022. szept. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Üzemorvosa bizonyára van a cégnek, neki kell ismernie, adott feladat ellátásához milyen egészségi állapot szükséges. Az ő javaslatát figyelembe véve helyezhet át a cég más munkakörbe, ha nem teszi, mondhat fel.
2022. szept. 21. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Üzemorvos tudja ezt megtenni az orvosi szakvélemények alapján.
2022. szept. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nyilván senki sem kötelez, de egyrészt én nagyon szeretek itt dolgozni, szeretem a munkámat és a munkatársaimat is ezért egyáltalán nem akarok elmenni innen. Életem első munkahelye, ahol jól érzem magam és azt érzem, hogy befogadtak.

Másrészről pedig a mostani gazdasági helyzetben nem szeretnék munkahelyet váltani egy biztosról egy bizonytalanra!


Köszönöm a válaszokat, a kérdésem inkább arra irányult, hogy ez megfelel-e már önmagában egy szakvéleménynek így ezzel a mondattal leírva, hogy panaszaim hátterében a több műszakos munkarend állhat. Vagy akkor ezzel a papírral mennek az üzemorvos hoz és majd ott mondanak valamit?

2022. szept. 21. 08:32
 5/7 anonim ***** válasza:

Pedig a munkáltató nem köteles neked egyműszakos munkarendet biztosítani. Ha nem tudsz úgy dolgozni, amilyen feltételekkel fölvett, simán elküldhet.

Az egy másik kérdés, hogy jófejségből megteheti, hogy egyműszakos munkát biztosít, de akkor meg semmilyen papír nem kell neki, csak az, hogy te ezt kéred tőle.

2022. szept. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem köteles, de van lehetőség 1 muszakra is, csak azt a kisgyerekes anyukáknak illetve a már nyugdíjasként dolgozóknak szokták engedélyezni. De én ezt a kört már meg futottam, ők mondtak, hogy hozzak róla szakvéleményt és utána beszélünk róla. Csak azt nem tudom, hogy ez már annak számít-e. De akkor felveszem a kapcsolatot az uzemorvossal és rakerdezek nála.
2022. szept. 21. 09:43
 7/7 anonim ***** válasza:
Üzemorvossal beszélj első lépésben!!!
2022. szept. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!