Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mélyvénás trombózis lábszáron...

Mélyvénás trombózis lábszáron - a bedagadást sehogy se lehet megszüntetni, hanem tényleg ez a napi 1 Clexane fogja majd 3 hét alatt megoldani?

Figyelt kérdés
és addig marad a dagadt láb és fájdalom?

2022. szept. 22. 12:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Haza engedtek trombózissal a lábadban?
2022. szept. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
64%
Nem annyira világos a kérdés, mert csak lábszáron trombózis az elég fura. Mindenesetre, amíg a keringés nem áll helyre, a vérrög nem oldódik fel, a véna lumene nem válik szabaddá, addig a perifériás erek kompenzálnak, emiatt van a dagadás. Utána majd helyreáll lassan, de nem 3 hét alatt.
2022. szept. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

nem, még itt vagyok, csak fura hogy semmi mást nem csinálnak csak napi 1x Clexane állítólag 3 hétig, de a láb ugyanolyan dagadt. de nem is mondanak semmit.

ennyi a kezelése egy trombózisnak? nem lehet sehogy levinni gyorsabban a dagadást?

2022. szept. 22. 15:01
 4/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem lehet. Keringés ha helyreáll, akkor utána még jó sokáig duzzadt lesz, majd lemegy.
2022. szept. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
kösz és akkor ez több hétig fájni is fog? de kb mennyi idő mégis,amíg elkezd lemenni?
2022. szept. 23. 06:06
 6/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
A fájdalom fog enyhülni hamar, de a kitágult erek, szövetek rugalmassága míg visszaáll, az hosszabb folyamat, van akinek hónapok.
2022. szept. 23. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

értem kösz, csak az a fura, hogy szülőmnek volt már ugyanilyen MVT-je, de neki ment az infúzió is. nekem meg semmi. persze azt nem tudom, hogy csak sima infúzió volt-e vagy abban is volt pl heparin vagy akármi hasonló, de lényeg, hogy ez a fura az egészben, hogy ezzel a napi 1 Clexanevel kellene elmúlnia?

mondjuk az elején napi 2x 8000 NE volt (első héten), most már csak napi 1.

ez a protokoll és teljesen rendben vagy egyénfüggő, kinek megy infúzióban is heparin (vagy más)?

2022. szept. 23. 06:28
 8/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Biztos nem sima sóoldat volt, bár azt el tudom képzelni, hogy annyira sűrű volt a vére, hogy ez volt nála a terápia, de egyénenként változik. A Clexane elvileg kg-onként 150NE,ha jól tudom, de a kezelőorvos határozza meg, kezdetben 2,de később napi 1 elég szokott lenni. Úgy vélem, hogy amit leírtál, az rendben van így. Sajnos ez egy nagyon kellemetlen dolog, kapsz rá kezelést, ki kell várni.
2022. szept. 23. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

igen, köszi, hát valóban kellemetlen, csak tudod, azt hittem, ha már bekerülök, akkor pl valami heparinos infúzió gyorsabban leviszi a dagadást.

ezek szerint mégse ... csak hát ennyi erővel, akkor otthon is hasbaszúrhatnám magam napi 1x, emiatt kell itt feküdnöm hetekig? :(

annyit mondtak, hogy majd valamikor átállunk warfarinra, de azt megint nem mondták, hogy hány hétig kell ez a hasbaszúrós, már lila az egész hasam :).

bár gondolom hatékonyabb az injekció, mint a tablettás módszer. sőt ha elgondolom, ez most heparin-származék, azaz oldja a rögöt. de a warfarin csak higítja a vért, de nem oldja. jól tudom?

rendben, köszi a választ!

2022. szept. 23. 07:49
 10/12 Gaben99 válasza:

Szia. Azóta hogyan érzed magad? Én is a napokban jöttem ki a korházból ugyanezzel. Nekem is dagad a lábam. De póckolással, hidegvizes borogatással csökken a dagadás. Én masfel napig nem hagyhattam el az ágyat, utána is csak fáslival. Itthon is kompressziós harisnyával közlekedhete. Javítsa a vérkeringést a lábban. + próbálj meg óvatosan fekvés közbe megmozgatni a lábbujjaid, bokakörzést és hasonlókat. Az is javítsa a vérkeringést.

Nekem is clexanet írtak fel, én is kaptam sóoldatot amit felturbóztak valami értágitó cuccal. Neked vannak javulások? Hátha te is tudsz valami okosságot mondani. Jobbulást kívánok

2022. okt. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!