Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ezek a tünetek bélgyulladásra...

Ezek a tünetek bélgyulladásra utalhatnak? Orvoshoz kell fordulni velük?

Figyelt kérdés

Idős édesanyám folyamatosan emésztőrendszeri panaszoktól szenved, de nem hajlandó orvoshoz menni. Szerinte ez ideiglenes állapot, mert valami rosszat evett - de évek távlatában egyre sűrűbbé válnak a problémák nála. Mostanában havonta 2-3x beteg 4-5 napig. De sokszor inkább nem beszél róla.

- felváltva van erős hasmenése és napokig tartó szorulása, sokszor az egyik állapot azonnal a másikba fordul át. A hasmenések néha annyira durvák, hogy el sem jut velük a wc-ig.

- gyakran fel van puffadva és nagyon hangos, sűrű fingás is napi szinten előfordul nála

- gyakran kijön az aranyere

- házi módszerekkel próbálja kezelni ezeket, pálinka, szilvalekvár, stb - ritkán szén, tejtermékek, erősen zsíros ételek kerülése


Mennyire komolyak ezek a problémák? Sürgős lenne orvoshoz fordulni? Hogyan vehetném rá?



2022. szept. 22. 16:35
 1/1 anonim válasza:
Ezzel nem szabad viccelni! A bélrendszer az immunitás alapja! Lehet ez ibs netán colitis ulcerosa vagy chron betegség. Menjen orvoshoz! (Én colitises voltam de szerencsére kikezeltem magam, persze voltam orvosnál is. Nagyon durva, ez nem játék! Konkrétan 2 hétig ültem a vécén, minden kijött… a végén már csak vér…aztán irány a sürgősségi)
2022. szept. 23. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!