Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha a fejemet kőrzöm és a...

Ha a fejemet kőrzöm és a nyakam forgatom, akkor hallom, hogy a nyakamnál sistergő hang van, mintha két kavicsot a tenyérben tekergetnénk, akkor az jó eséllyel nyakcsigolya meszesedés?

Figyelt kérdés

Hova forduljak: reumatológia, ideggyógyászat?

Most pont nincs háziorvos praxis hiány miatt.

Magánrendelőre gondoltam.



2022. szept. 25. 18:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ne körözd

Ezzel még lehet mindent csinálni.

Persze ha rosszabb lesz már nem, de erre nincs gyógyszer.

2022. szept. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nyakkal sosem szabad körözni.
2022. szept. 26. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Már miért?
2022. szept. 26. 10:41
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha csinálsz nyakkörzéstlégzéssel, egy idő után jobbá válhat. Sztem ki is próbálom, írok, hogy mi a tapasztalatom. :)
2022. szept. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
RA betegségben főleg tilos is az ilyen mozdulat.
2022. szept. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Először olvass utána mielőtt butaságokat írsz:

"A kezelésnek fontos része a gyógytorna is, ami azért fontos, mert a betegek az ízületeket a fájdalom miatt alig használják.Ezeket az ízületeket fontos nyújtani, mozgatni. "

[link]

2022. szept. 26. 16:32
 7/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
Butaságokat? Na ne mondd, olvasgass még, pont hogy az 1es 2es csigolya okozhat nagy problémát RA-ban főleg, ha már 3 éve van, nem véletlen tartozik a nyaki röntgen a diagnosztika közé. Gyógytornát senki sem vitatta, de a teljes nyak körzés tilos, még normál edzéseken sem szabad csinálni, csak elkopnak az ízületek a nyakban és sérülnek a porcok.
2022. szept. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Onnan kezdted hogy nyakkal sosem szabad körözni. Aztán meg hogy RA, de nem alátámasztott szerintem. "Az artritisz szó maga az ízület gyulladását, gyulladt állapotát jelenti. Legjellemzőbb tünetei a fájdalom, az ízület merevsége, és időnként duzzanata is." Szerinted mikor és hol írtam arról, hogy gyulladás vagy duzzanat lenne?


Meg aztán:

A betegség elsősorban a kéz- és láb kisízületeit, a csuklót és a bokát, illetve a térdet károsítja. Az ujjak deformáltsága a betegség egyik legtipikusabb tünete.

Nyakat nem írja ide.

[link]

2022. szept. 26. 21:54
 9/13 Ypszilon1980 ***** válasza:

Egyrészt te linkelted be, hogy szerinted nyakra ez nem jellemző és az ízületek betegsége, de azért azt jobb tudni, hogy az atlas és axis csigolyánál is van ízület, plusz a nyakszirtcsontnál is, ezeket érintheti az RA. Az, hogy a hazipatika oldal nem írja, nem jelent semmit.

A nyakkörzés, már ha te is a teljes körzésre érted, mert én arról írtam végig, az más esetben sem tesz jót, ez tény, ezért vannak ezek a zajok vagy neszek, sistergések, amiket hallasz. Azt nem tudom ebből, hogy hány éves vagy, van-e neked diagnosztizált RA betegséged, vagy egyéb kopás a csigolyák között, de arra ez jellemző.


[link]

2022. szept. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Körözni kell, mert mozgatni kell, én elkezdtem..
2022. szept. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!