Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Merckformin és Syntroxine...

Merckformin és Syntroxine gyógyszerek mellé érdemes vagy lehet egyáltalán gyomorvédő készítményt szedni?

Figyelt kérdés
Okozhatnak hasmenést?

2022. szept. 29. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyén függő.Ki mennyire érzékeny rá.
2022. szept. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Pont ugyan ezeket szedem :D

A sima merckformin igen okozhat hasmenést,az XR-re ez nem jellemző..


Amúgy nem gyomorbántó hatásúak..

2022. szept. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot!Azt megkérdezhetem,hogy milyen értékekre kaptad ezeket a gyógyszereket?Mi volt a pontos diagnózis?Írhatsz privátban is nyugodtan :-)
2022. szept. 30. 14:22
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

IR, az értéket már nem tudom mert évekkel ezelőtt volt :)

A merckformint már nem kell szednem 2 éve,csak a Syntroxint élethosszig autoimmun pajzsmirigy alulműködésre. A TSH-m úgytudom 3,2 volt egy éve ezért kaptam emelést belőle. Most 1,2 lett legutóbb.

2022. szept. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ezek szerint akkor a Merckformint el lehet hagyni? Erre nem kaptam választ az orvosoktól...mennyi ideig szedted? Utána újra mentél terheléses vizsgálatra és jó volt az érték?Ezért félek elkezdeni hogy akkor már örökké kell...


Nálam az IR homa érék 1.43 de a cukor terheléses vizsgálatnál 120 percnél 7,7 (7,8 alatti a normál) szóval határértéken van.

A dioagnózis nem inzulin depedens cukorbetegség...pedig határértéken van

2022. szept. 30. 16:20
 6/8 anonim ***** válasza:

Kb 3 évig szedtem minden este egy darabot.

Igazából nem is kellett volna szednem már mert nem voltam elhízott,és már nem voltak IR-es tüneteim se a későbbiekben. A doki csak "megelőzésképpen" adta tovább. Állítólag ha valaki nem cukros akkor is szedheti mert csak magas inzulin és cukor szintnél fejti ki hatását,ezért túladagolni lehetetlen és mellékhatása sincs. Legalább is nekem ezt mondta a dokim.


Én önkényesen hagytam el,mert semmi IR-es tünetem nem volt már az utóbbi két évben,és nélküle sincsen semmi ilyen bajom már.

Szerintem konzultálj a dokiddal,mert ha nincs semmi IR-es panaszod akkor szerintem is elég ha csak odafigyelsz,de a doki biztos jobban tudja.

2022. okt. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm hogy megírtad ezeket,megnyugtattál!

Babát szeretnénk és főleg emiatt vizsgáltak ki,és amiatt is kell szednem.De megnyugodtam hogy akkor elhagyható!

Minden jót kivánok Neked!:-)

2022. okt. 1. 23:46
 8/8 anonim ***** válasza:
Sok szerencsét :)
2022. okt. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!