Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha pajzsmirigy túlműködésem...

Ha pajzsmirigy túlműködésem van, de nem kezeltetem, az milyen kockázatokkal járhat?

Figyelt kérdés

17/f vagyok

Lassan egy éve vannak tüneteim, így elmentem orvoshoz, hogy baj van. Be is küldött vérvételre, az eredménynél pedig meg is találták, a TSH értékem 23,9


Mivel valószínűleg 1 éve tart, és most jutottam el a vizsgálatig, emiatt merült fel bennem, hogyha én évekig nem vettem volna tudomást a dologról, akkor lett volna bármi következménye?



2022. okt. 11. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem túlműködés hanem elég durva alulműködés!
2022. okt. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Pajzsmirigytúlműködés esetén a TSH alacsony, és nem magas - kivéve a nagyon ritka szekunder hyperthyreosist, amit TSH termelő daganat okoz. Biztosan nem alulműködésed van? Mennyi volt az fT3/fT4 érték?
2022. okt. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

2: sokan azt hiszik, hogy a magas TSH = a túlműködés.


Pedig a TSH az agyalapi mirigy működésének indikátora. Ha magas, akkor azt jelenti, hogy az agyalapi mirigy erősebben működik, mert a pajzsmirigy nem termel elég hormont.

2022. okt. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, valóban alulműködés. Elnézést, amiért félreírtam.

Viszont az továbbra is érdekelne, hogyha én ezt nem kezeltetem, akkor történik bármi komolyabb?

2022. okt. 11. 18:02
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

4: konyhanyelven fogalmazva a pajzsmirigy olyan, mint egy atomerőműben az irányítóterem.

Egy csomó szerved, hormonrendszer működését befolyásolja.


Nőknél ez fokozottan veszélyes, mert pl. a teherbeesést akadályozza.

De ezen kívül kb. húszféle tünetet okozhat egy kezeletlen alulműködés.


Pl. extrém elhízást, vasfelszívódási nehézségek, hajhullás, bőrszárazság, állandó fáradtság, libidó csökkenés, stb. stb.


Mindjárt keresek egy hiteles weboldalt - ezt csak emlékezetből írtam, a saját tapasztalatom alapján.

2022. okt. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

TEssék, itt van pl. egy lista:


[link]


És itt is:


[link]

2022. okt. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A Wiki-n is részletes leírás van arról, hogy miket szabályoz a pajzsmirigy..


[link]

2022. okt. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hízás, fáradékonyság, aluszékonyság, ritkuló szőrzet, esetleg társulhat struma nodosa - pm megnagyobbodás amitől vaskosabb lesz a nyak. Belassulsz mint zombi.

Jobb ha kezeled a problémát ha már kiderült.

2022. okt. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!