Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Véres széklet minden esetben...

Véres széklet minden esetben rákot jelent?

Figyelt kérdés
Augusztus óta fel van borulva az emésztésem. Először gyomorgörcseim voltak, majd epe. Voltam ultrahangon, ahol két epekövet találtak. Kaptam rá antibiotikumot, mert állítólag epe gyulladásom is volt. Mostanra sem szűntek a tüneteim, sőt rosszabb lett. Váltakozó hasmenés, vagy puhább széklet. Gyomrom nem görcsöl, de ha eszek, úgy érzem, mintha "beült" volna a kaja a gyomromba. Bélgörcs néha van, olyankor másnapra véres, hártyás a székletem. Szedtem Enterolt, a javulás csak két napig tartott. Elmentem gasztro doktorhoz, mindenféle vérvétel, vizelet és három széklet mintát néztek. Mindhárom mintában rejtett vért találtak (amit mire megjött az eredmény, már én is szabad szemmel láttam), valamint a vizeletben is van vér. Csak jövő kedden megyek vissza a gasztro dokihoz, addig kb a guta üt meg a bizonytalanságtól. Egyértelműen rákot kutat, mert tüdőröntgenre is kell mennem. Azt szeretném kérdezni, hogy van e valaki, akinek sajnálatos módon van tapasztalata a véres széklettel, valóban csakis és kizárólag rákos lehetek? Amúgy minden más ki van zárva, Helicobacter pl. Kolonoszkópia lesz...:(

2022. okt. 21. 10:10
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
12-es, kerestem másik orvost, mert tényleg nagyon nem állapot állandóan, évek óta gyógyszereken élni. Ez a másik doki hajlandó kivenni az epét, ő küldött gasztro dokihoz kizárni az esetleges további betegségeket és ez lett belőle. Persze privátul megy minden, mert különben rám se néznek, de még így is idegtépő a várakozás, egyrészt mert erre egyáltalán nem is gondoltam, másrészt ahogy kimondtam hogy anyámnak vastagbélrákja volt, onnantól csak azon van a fókusz. Semmi biztatást nem kaptam, hogy esetleg, lehetséges, hogy nem az. Gyakorlatilag el van könyvelve, hogy rák. Én még mindig remélem, hogy nem.
2022. okt. 21. 11:31
 12/14 NTBS ***** válasza:
51%
Nem, aranyérre is utalhat.
2022. okt. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
11. Azt egy tükrozéssel ki lehet deríteni nem? Megvolt a kolonoszkopia? Amúgy ne bánd. A vastagbélrák nagy része egy egyszerű polipból indul ki. Ha pl találnak és kiszedik akkor az lehet hogy az életedet menti meg mégha kis dolognak is tűnik.
2022. okt. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nem sikerült a kolonoszkópia. Nagyon kanyarog a bél, nem bírták megcsinálni, csak kb. 30cm hosszan. Viszont most azt mondják, hogy van belső aranyér. Ettől függetlenül az epe rettenetesen cirkuszol, de nem veszik figyelembe. Gasztroszkópia eredménye krónikus gyomorhurut, meg valami pontszerű bevérzés helye látszik, talán gyomorsav marta ki. Ennyi. Nem kaptam rá még gyógyszert sem.
2022. nov. 5. 17:57
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!