Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A vérvétel milyen betegségeket...

A vérvétel milyen betegségeket mutat ki?

Figyelt kérdés

Olyat olvastam,hogy a vérvétel kimutatja a daganatos betegségeket.Ez igaz?Pl vastagbélrák.Jelenleg nagyon megvagyok ilyedve hogy vastagbélrákom lehet.Bár nem fáj semmim vérvételen is voltam,egyedül pirös pöttyikék vannak a székletemben.(Paradicsomot ettem lehet az de kicsit furcsa).

Van étvágyam,rendszeresen mozgom,nem dohányzok,inni sem iszok.Rostokban gazdag ételeket eszem.Fiatal is vagyok 18.Ilyenkor is lehet vastagbélrákom?

Eléggé hipochonder vagyok,meg beszari.Orvos sem hívott be meg semmi.(Múlt héten hétfőn vettek vért.)



2022. okt. 25. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:
18 évesen nagyjából a 0 és a 0,000001% között van, hogy vastagbélrákod van. Aranyér, végbélrepedés stb.
2022. okt. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ki lehet vérből de azt sima laborban nem fogják mert a TB-nem támogatja .
2022. okt. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Már megint a paradicsomos eset?


Nézd, ha hipochonder vagy, az tök jó, mert én is annyira tartok a betegségektől, hogy ha van valami, bevállalok bármilyen vizsgálatot. Szóval ha többször fennáll a probléma, a proktológus biztosat mond. A vastagbélrák valószínűtlen, de más még előfordulhat. A vérvétel nem fogja kimutatni, ha ott valahol daganat van, ehhez a székletet külön vizsgáljá. De ha ki is mutatná, akkor is külön kellene nézni, nem egy kisrutinból lehet levezetni. Abból lejöhet, ha pl. vérszegény vagy.

2022. okt. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vannak a tumormarker vizsgálatok amik irányadóak lehetnek. A vastagbélrák diagnosztizálása inkább colonoscopiával és biopsziás mintavétellel diagnosztizálható, de hasi Uh szokta előbb megelőzni. Maga a vizsgálatra akkor adnak beutalót ha olyan tüneteket produkálsz ami felveheti a gyanút a daganatra. Pl : hasmenés, hasi panaszok, fogyás, véres széklet. Vannak olyan ételek amiket a szervezet nehezen bont le, pl: erős pista ( ledarált paprika), kukorica. Szerintem ne aggódj, csak akkor fordulj orvoshoz ha ilyen jellegű tüneteid vannak.
2022. okt. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!