Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ma voltam vérvételen, mert...

Ma voltam vérvételen, mert megijedtem, hogy valami nemi betegségem van. (HIV, AIDS)?

Figyelt kérdés

Őszintén meleg vagyok 23 éves,p

Hogy ne legyen félreértés, őszinte leszek,nem tudom ez hogy működik, a szex kapcsán volt hogy gumival volt hogy nélküle. (1 volt akivel gumi nélkül volt, nem volt se vérzés semmi egyéb, de zárt helyen élvezett el, másik alkalommal sem volt vérzés, de vele már többször volt gumi nélkül szintúgy zárt helyen élvezett el).


A kérdésem, hogy mi lesz ha kiderül hogy pozitív vagy egyáltalán vérvételen ezt kimutatja-e? Illetve ha pozitív az eredmény akkor mit tegyek, keressek mar most sír ásót?..


Tényleg megijedtem, kérlek csak értelmes válaszokat írjátok!


Köszönöm előre!



2018. szept. 5. 11:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

"A kérdésem, hogy mi lesz ha kiderül hogy pozitív vagy egyáltalán vérvételen ezt kimutatja-e? Illetve ha pozitív az eredmény akkor mit tegyek, keressek mar most sír ásót?.."


Nem biztos, hogy teljesen átlagos vérkép ezt kimutatja. Menj el inkább vért adni, mert ott tutira szűrik a HIV fertőzést is, hepatatist stb is. Ha fertőzött valaki, véradás után felhívják vagy más módon értesítik az illetőt, és kidobják a levett vért.


Nem kell egyből ásni a sírodat, mert nem minden HIV pozitív ember lesz AIDS-es! Van, aki simán úgy éli le az életét, hogy csak HIV fertőzés hordozó,ez egyénfüggő, hogy kinél hogyan jön ki és milyen tüneteket okoz. De nyilván neked is jobb, ha tudod az eredményt.

2018. szept. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Az alap vérvizsgálatnál NEM nézik a HIV vírus fertőzést.

Van lehetőség anonim AIDS szűrésre, ahol konkrétan ezt nézi. Ha nem vagy biztos benne, akkor menj el szűrésre. ... És használj(atok) gumit.

2018. szept. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
Az mit jelent, hogy "zárt helyen élvezett el"???
2018. szept. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Értem, és ha HIV+ az mennyi idő után jelenik meg? Akár pár hónapra is lehet?


Kb 3-4 hónapja volt az első eset, és most a hátamon ki jott ilyen kipattogas de már kezd elmulni, akkor ilyen begyulladt volt es csúnya, de mar lassan de tűnik el, de a melegtől is lehet, ezert ijedtem meg.

Az immunrendszerem nagyon erős, max 1-szer ha beteg vagyok komolyabban 1 évben, úgy, hogy gyenge is vagyok, de nem vettem észre semmit.

Illetve most volt fogínygyulladasom, bölcsesség fog miatt, 1 hete kezdődött, de még 1 nap és semmi bajom, csak tudom hogy az immunrendszerrel lesz valami hogy gyengül...

Bocs, de tényleg tudatlan vagyok ezen a téren!

2018. szept. 5. 12:06
 5/16 A kérdező kommentje:
Hát elég egyértelmű, szépen szólva ha gumi nélkül volt, akkor bent élvezett el
2018. szept. 5. 12:08
 6/16 A kérdező kommentje:

Értem és köszönöm a válaszokat!

Az AIDS szűrés, hogy működik? Minden kórházban lehet vagy külön megadott helyen, illetve ingyenes vagy van díja? (Kecskemét)

2018. szept. 5. 12:10
 7/16 anonim ***** válasza:

Itt nézz körül:

[link]


Ha mész szűrésre vidd a párod is.

2018. szept. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Értem, gond csak hogy nem itthon élek, és ez idő, szóval kint kell meg csinálnom.
2018. szept. 5. 13:00
 9/16 anonim ***** válasza:
Akkor keress rá a helyi szervezetekre. Mindenhol van hasonló, biztosan van a Te országodban is. És a legtöbb helyen ingyenes.
2018. szept. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%

Szia!

Érthető, hogy megijedtél, bár a helyedben már jóval előbb megnéztem volna, hogy milyen veszélyei vannak a gumi nélküli szexnek (mindegy, hogy milyen orientációjú az ember). Ez már mindegy, a lényeg, hogy mostantól légy felkészült és tudatos(abb). Amit tanácsolni tudok:

- menj el most szűrésre, itthon négyezer forint, ott nem tudhatom, mennyi, de fixen anonim, és két hét alatt meg kell legyen az eredmény, bár lehet, hogy kérhetsz gyorsabb elemzést is. A lényeg, hogy addig ne vegyél részt szexuális együttlétben, amíg nem tudod az eredményt, mert akkor semmi értelme a szűrésnek,

- ha lehet, legközelebb olyan partnered legyen, akivel csak gumival csináljátok, és csak akkor térjetek át a gumi nélküliségre, ha mindkettőtök tud papírt mutatni, hogy egészségesek vagytok (ezt értelmes partner felfogja, nem bizalom kérdése, hanem a józan észé),

- mi történik, ha kiderül, hogy pozitív vagy? Immunerősítőket kapsz majd, mert a betegség az immunrendszert támadja első sorban; azt nem tudom, hogy gyógyszert kapnál-e rá, biztos van valami. Attól még, hogy lehet, te hordozó vagy, nem kell lemondani a szexről később, csak fokozott figyelmet igényel, plusz azt, hogy a partnered végigcsináljon mindenféle szex előtt egy három hetes védőkúrát, ami arra jó, hogy megelőzze, hogy elkapja tőled véletlenül, ha kiszakad a gumi, stb., pontosabban az esélyét csökkenti, erre nem emlékszem pontosan már,

- a betegség évekig lappanghat, ez idő alatt tünetmentes az ember (nyilván ezért olyan veszélyes), utána jönnek elő a gyanújelek, amiknek ezek szerint már utánanéztél, ha a kipattogzás megijesztett, és csak az utolsó stádium az AIDS.

Tehát: elmész szűrni, ha negatív, örülsz, ha pozitív, akkor meg úgyis tájékoztatnak, hogy mit kell tenned; azok alapján, amit elmondtál, nem mondhatom biztosra, hogy nem vagy az, mert az esélye fennáll, ahogy mindig is fog, ha olyannak szexelsz gumi nélkül, akiről nem tudsz semmit (egészségügyileg persze), tehát mindig ellenőrizd le a partnered, ha gumi nélkül akarsz szexelni.

Még valami: úgy láttad, nincs vérzés, pedig de, volt. A szex ugyanis mikrosebeket ejt a falon (végbél, hüvely), sőt a partner nemi szervén is, így jut be a vírus, mivel a közege, amiben meg tud maradni, a vér. Tehát, ha mikrosebeken keresztül egy nüansznyi vér is gazdát cserél (ahogy szokott), a vírus már ár is jutott egyik helyről a másikba. Egyébiránt ez a vírus rendkívül gyenge, négy másodperc alatt lebomlik a szabad levegőn, de a vérben nem, szóval ezek után ne menj lutrira el senkivel gumi nélkül, mert az életeddel játszol. (Normális esetben a hetero párok is szűrnek mindenre, mielőtt akcióznak védelem nélkül; ők is elkaphatják; de nem élünk ideális világban...)

Remélem, segítettem valamennyit, hajrá!

2018. szept. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!