Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tehetnék? Reflux? Van...

Mit tehetnék? Reflux? Van esély hogy jobban legyek?

Figyelt kérdés
Szóval ez még elég régen kezdődött 2021 augusztusában, kb egy hétig olyan volt mintha rosszul kapnám a levegőt, nagy levegőket kellett vennem meg sokat ásítottam, olyan érzés volt mintha a levegő nem menne le rendesen hanem úgy félúton megakadna, aztán ez elmúlt és október körül újra elkezdtem érezni ezt az érzést de sokkal kevésbé, nem volt vészes, sőt igazából tűrhető volt a dolog, de néha rosszabb lett úgy 1-2 óráig, december körül már a hátam balfelső részén is elkezdett kicsit ilyen fura érzés lenni, aztán még márciusig úgyahogy elvoltam, próbáltam leszokni a cigiről mert azt hittem attól volt, viszont márciusban úgy éreztem elég sokat romlott a dolog, aztán elmentem orvoshoz aki elküldött tüdőszűrőre, ott azt mondták semmi bajom de írtak fel valami légzéserősítőt meg gyógyszert és hogy júnisra menjek vissza. Telt az idő aztán hát cigit is letettem egy jódarabig májusban és akkor éreztem is hogy jobb volt a dolog, viszont május végén nemtudom hogy attól e de elkezdtem cigizni megint, meg úgy ittam is többet és júniusba megint romlott az egész, már a torkomba is ilyen fura érzés volt, meg azóta is néha úgy fura nyelni, meg párszor volt olyan hogy pl épp ittam vizet és egy minimális ideig mintha megakadt volna a torkomban, nyáron volt a legrosszabb a dolog, vissza is mentem dokihoz aki írt fel savlekötőt, viszont az semmit sem használt, de az is igaz hogy mellette étkezésre se figyeltem, ittam sokat,cigiztem, savas cuccokat sem hanyagoltam, és még július végén leszoktam a cigiről egy darabig snüsszöztem, aztán azt se, azóta se cigizek csak ritkán ha nagyon feszült vagyok, vagy valami hasonló van, szóval igazából egy héten ha elszívok 5 szálat kb. Szeptemberbe úgy jobb is lett a dolog, persze még mindig bőven nem volt az igazi, de úgy éreztem valamivel jobban lettem, ja meg sokat kell büfögnöm is, főleg a nyár óta vettem ezt észre, mostanában megint mintha rosszabb lenne a dolog, kaptam most megint egy másik fajta savlekötőt abból 2t szedek egy nap, meg mellé domperidont, ugyanaz van hogy sokszor nagylvegőket kell vennem, és néha olyan mintha nem menne le rendesen hanem elakadna félúton, meg ott mintha a torkom tetejénél úgy kb a nyelvcsap tájékán is van egy nagyon kellemetlen érzés, ne haragudjatok ha kicsit hülyén írtam le a dolgokat, még egyelőre gyomortükrözésen nem voltam, de háziorvosom szerint ez reflux, ha ez tényleg reflux akkor így mi lesz ha nem hat a gyógyszer? ez örökre így marad? :( csak mert egyszerűen elképzelhetetlennek tartom hogy letudjak élni így egy életet, hogy folyamatosan ezek vannak, kezdek belefáradni már, nagyon rontja az életminőséget:/

2022. okt. 25. 18:02
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Menj el belgyógyászhoz, addig is étkezési naplót vezess (mindent, amit eszel-iszol időponttal együtt felírsz, plusz a tüneteket is mikor jelentkezett, mikor múlt el). Szokj le a cigiről és hagyd el a piálást, mindkettő szét...ja az emésztőrendszeredet.
2022. okt. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!