Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Furunkulus meddig tarthat?

Furunkulus meddig tarthat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lassan 2 hete van egy furunkulus az arcomon. 1 hónapja a fülem mögött volt, kijött (segített egy ápoló kiszúrni).

Ezt követően kijött az állkapcsomon, majd a fülem előtt.

Szenvedős.

Voltam bőrgyógyásznál, kaptam rá fucidint, párakötéssel takarom. Viszont lejjebb ment, sokkal szebb, de laposan ott van még ez a csomó.

Augmentint is kaptam 7 napig.


Most 2 csomó van ugymond egymás felett, és az alsót kötöztem eddig, most a másikat fogom.. de teljesen egyik sem múlik el. Sajnos bőrgyógyászhoz nem tudtam visszamenni még.

Lehet hogy ez sokkal lassabban gyógyul mint bàrmi más, eltarthat hetekig?


Hormonkezelés alatt állok augusztus óta! Erre gyanakszom ez a ludas..

Volt korábban is ilyen keléseim, de nagyon ritkán. Amióta kapok hormonokat azóta ez már a 3.



2022. okt. 26. 18:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az ilyennel sebészetre kell menni .Nem csak kinyomni,hanem a tokját is ki kell venni .Sajnos hajlamos vagy rá .
2022. okt. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A bőrgyógyász nem küldött el sebészetre.

Plusz azért ez az arcomon van (értem ez az eljárás) , de hogy fog kinézni utána? Vagy nem lesz csúnya?

2022. okt. 26. 19:19
 3/11 anonim ***** válasza:
40%
Nekem is szokott lenni. Bekenhagyom, es amikor mar napok ota ott van (latni nem latszik, csak faj), ovatosan ellentetes iranyba huzom a bort az arcomon, ha kipattan, akkor ki lehet nyomni. Ha nem, akkor bekenem fogkremmel egy ejszakara, az kicsit kiszaritja a bort, leszedem es ki lehet nyomni. En tuti nem megyek ilyennel orvoshoz. Folosleges.
2022. okt. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Csak nekem ez már 2 hetes sztori.

Igaz volt már az életem során többször ilyenem.. csak nehéz kivárni hogy elmúljon.

En se szívesen mennék sebészetre ezzel:/

2022. okt. 26. 19:41
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi lett a furunkulussal végül? Bőrgyógyi vagy sebészet? Nekem is van, csak nekem a hónom alján ami kb 4 napja begyulladt, vörös és iszonyatosan fáj Mára fakadt ki egy krém használatától, de alig jön belőle a cucc.
2022. nov. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szia. Nagyon sokáig tartott, jött ki 2 is. 1 hónap volt biztosan. És kaptam krémet és pára kötèst. Szerencsére megúsztam a sebészetet:) pára kötés és a jó krém segített sokat!
2022. dec. 1. 20:19
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia! köszi a választ, és a tömlő, illetve a tokja nem maradt benne? Teljesen lelapult? Nekem már rengeteg genny jön belőle, de még mindig be van gyulladva. Mondjuk ez óriási 4*4 cm-es ,és elég mélyen van a gócpont. Gyanús hogy a tokját azt nem fogom tudni itthon kioperálni.😒
2022. dec. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Lelapult teljesen igen. Érzem a formáját de semmi nincs már benne.

Enyém is óriási volt. 2-3 cm tuti.

A fucidin krémet kaptam én! Nagyon jó. Pattanásra is! Én ajánlom. És napokig a párakötés. Pedig azt hittem vàgni kell

2022. dec. 2. 22:17
 9/11 anonim ***** válasza:
Köszi, ezt a fucidin krémet lehet hogy kipróbálom, most germaticinnel kenem abban is van antibió, csak én a párakötést azt nem csináltam, talán az meggyorsítaná a gyógyulást.
2022. dec. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is az gyorsított. 1 hétig folyamat csináltam. Nagy ragtapasz kaphato a gyogyszertarba, ami teljesen lefedi, és akkor ugy jo:)
2022. dec. 3. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!