Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi a különbség tüdővizenyő és...

Mi a különbség tüdővizenyő és tüdő embólia között?

Figyelt kérdés

Anyám 2 hónapja hirtelen meghalt otthon, éjszakás voltam... mikor este elmentem melózni még semmi baja nem volt, reggel meghalva találtam... én ennyit érzékeltem az egészből. A boncolás tüdővizenyőt állapított meg... ez miben más mint a tüdö embólia?


Hogyan vihette el így, hirtelen?


2022. okt. 29. 02:47
 1/2 anonim ***** válasza:
90%

Embólia= mélyvénás trombozis.


Tüdővizenyő=

Tüdővizenyőről, avagy tüdőödémáról akkor beszélünk, ha a tüdő szöveteiben és a légcserére szolgáló üregeiben, a hólyagocskákban folyadék gyülemlik fel. A szövetből kilépő folyadék akadályozza az oxigéncserét, így fulladásos panaszok alakulhatnak ki. A krónikus tüdővizenyő a szívelégtelenség legjellemzőbb tünete. Akut formája hirtelen fellépő légzési elégtelenséghez vagy a keringés összeomlásához, a szív leállása miatt pedig halálhoz is vezethet.

2022. okt. 29. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Embólia, mint érkatasztrófa akkor jön létre, amikor valamelyik ér üregében idegen test jelenik meg, és elzárja az áramló vér útját. Ez az idegen test leggyakrabban trombózisból leszakadt vérrög, azonban esetenként légbuborék (gázembólia), zsírcsepp, levált aterómás lemez, daganatos sejtek vagy baktériumgyülem is képezhet akadályt az ér belsejében. Tüdőembólia esetén az embólus hirtelen elzár egy tüdőartériát.
2022. okt. 29. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!