Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mikor érdemes vérnyomás...

Mikor érdemes vérnyomás problémákkal felkeresni a körzeti orvost?

Figyelt kérdés

Havonta 1-2 alkalommal megugrik a vérnyomásom. 150/90 a max. Utána olyan 135/80 körül van egy ideig, aztán szépen visszaáll. Ilyenkor a pulzusom is magas. Ezzel érdemes már elmenni orvoshoz, vagy körberöhög?

Felhívtam az ügyeletet a legutóbbi esetnél, és azt mondták, ez nem magas. De a 150-re is azt mondta az orvos, hogy az nem magas, 180 a magas.

Mondjuk szerintem attól is függ, kinek mennyi alapból. Világ életemben 120/60 volt. Én már a 140-et is megérzem.


2022. okt. 30. 18:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is, mikor ugrik meg? Milyen napszakban, milyen aktivitás közben, esetleg tudod-e kötni valamihez?


Az hogy világ életedben mennyi volt, az irreleváns. Gondolom a derekad sem szokott fájni, de 20 év múlva majd fog, ebben biztos lehetsz.


Ügyeleti szempontból a 150 tényleg nem magas amúgy.


Mérd reggel délben este ugyanabban az időpontban a vérnyomásod, 1 hétig szépen írod és elmész a háziorvoshoz. Ő majd eldönti hogy szükséges-e gyógyszer, vagy esetleg továbbküld kardiológiára, stb.

2022. okt. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én konzultálnék orvossal, inkább röhögjön körbe, minthogy két év múlva kapjak egy agyvérzést. Ha az otthoni vérnyomásmérővel mért vérnyomás érték rendszeresen 135/85 Hgmm vagy a fölötti, mindenképpen szakorvosi vizsgálat szükséges, hiszen az otthoni vérnyomásmérők sokkal pontatlanabbak az orvosi higanyos vérnyomásmérőknél.
2022. okt. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem tudom semmihez kötni. Eleinte arra fogtam, hogy keveset iszom. De azóta brutálisan odafigyelek mindig, hogy eleget igyak.

Általában délután szokott előfordulni.

Azóta van egyébként, amióta a fiam megszületett.

Szülés előtt 2 nappal a terhesgondozóban mértek magasabb értéket. Mondták, hogy otthon méregessem. De nem volt semmi gond. Szülésnél sem volt probléma.

És Szülés óta többször volt már. Az elején migrénes fejfájás is társult hozzá. De az kb.5 alkalom volt összesen. A vérnyomásom meg azóta havi 1-2 alkalommal megugrik.

Voltam vele háziorvosnál még Szülés után 3 héttel. Azt mondta ő is, hogy méregessem napi 3x. Mértem is, teljesen normális volt, így leálltam vele. Aztán másik orvos ismerős mondta, hogy valószínűleg csak a hormonok miatt van. De azóta majdnem fél év telt el, nem hinném, hogy amiatt van.

2022. okt. 30. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!