Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valaki aki ért valamilyen...

Valaki aki ért valamilyen szinten a vérnyomás problémákhoz, tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Írj rám privátba ha értesz valamilyen szinten hozzá és küldök 24 órás vérnyomás mérésemről képeket. Szerintetek "magasak" az értékek? Az orvosom szerint ezek elég határértékek és előbb utóbb magas vérnyomásom lesz.


Ez különösen nagy gond lenne, mert az NKE HHK-ra szeretnék egyetemre menni és ott a magas vérnyomás kizáró ok.


Egyébként kezelt magas vérnyomással lehetek katona?


2017. ápr. 24. 10:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha az orvos szerint határérték, akkor még nem magas vérnyomás. Idejében tehetsz ellene, Pl.: napi rendszeres több órás mozgással, normális testsúly, alacsony sótartalmú és nem túl zsíros ételek fogyasztásával, Dohányzás és alkohol kerülésével, stresszmentes életformával, stb.
2017. ápr. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ez már a 3. 24 órás vérnyomás mérésem volt, előző kettőben elég magasak voltak valóban az értékek kivéve éjszaka. Akkor tökéletesek. Most pedig nappal tökéletesek és éjszaka hát nem mondom, hogy magas, de 126/74-es átlag volt. 141/80 és 93/60 között voltak este.


Heti 5x járok edzeni (testépíteni) és heti 3x fél óra kardió.


Már 1 éve járunk orvoshoz, de tudod milyen a Magyar egészségügy... Semmit nem érek azzal amit ők mondanak. Nekem pedig különösen fontos, mivel ezen múlhat, hogy sikerül e bekerülni az egyetemre.


Egyik orvos már 127/70-re gyógyszert adott volna míg a másik még a 135/70-et is lazán fogta.


Azt még érdemes tudni, hogy 16 éves vagyok, 77kg és 173 cm. Gondoltam esetleg a túlsúlyra, hiszen az is van az 9-10kg. Lehet, hogy a serdülőkor miatt van esetleg?

2017. ápr. 24. 16:15
 3/3 anonim ***** válasza:
Súlyfelesleg okozhatja, több mozgással és egészségesebb táplálkozással leadhatod.
2017. ápr. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!