Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Széklet minta helytelen...

Széklet minta helytelen mintavétel mit jelent?

Figyelt kérdés
Mondta az orvos hogy vigyek 3 mintát vittem, amikor "összegyűlt " az lehet a baj h nem 24 órán belüli? Mert azt nem mondta el hogy 1 székletből kell vinni vagy hogy.... csak h vigyek 3-at
2022. nov. 9. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:

ráguglizol, azonnal megtalálod a választ:


"A székletet érdemes a nap, illetve a hét különböző időpontjaiban gyűjteni a szakaszos ürítés miatt. Általában 3 különböző időpontban vett mintára van szükség. A mintát 9-37 °C-on lehet tárolni 18 napig. "


[link]

2022. nov. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

utána olvastam már mindenhol mást ír olyat is olvastam, hogy 24 órán belül kell vinni

illetve nekem az orvos azt mondta h amég nem gyűlik össze a 3 gyűjtővel hűtőben kell tárolni

2022. nov. 9. 17:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Attól is lehet helytelen hogy koszos lett az edény, nem nyúlhatsz bele az edénybe csak a tetejét tekerheted le és úgy lapáttal mintát venni. Az is helytelen ha a wc csészéből veszed a mintát, bekoszolod és lehet venni gyógyszertárban széklet felfogó zsákot. Az is helytelen ha nem mondod hogy aranyered van vagy éppen menstruálsz. Mire kérték a mintát nem tudod az okát?
2022. nov. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyébként ha nem vagy beteg ritka hogy egy nap 3x kakilj. Ha egészséges vagy egy székleted van többnyire és abból vehetsz mintát. Elejéről közepéről végéről.
2022. nov. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#3

-"Az is helytelen ha a wc csészéből veszed a mintát, bekoszolod és lehet venni gyógyszertárban széklet felfogó zsákot"-> ezt sem mondta senki, honnan tudja aki még sosem csinált ilyet :|

- aranyeret is kell mondani? miért ? :| nem tudtam ezt sem

Vérszegénység miatt kaptam a beutalót.

széklet felfogó zsákról sem hallottam még, mi a pontos megnevezése? rékerestem de nekem nem talál ilyet.( csak kakifelfogó lapot, de az nem az)

Köszi a segítséget!

#4

Magyarul akkor az 1 székletet osszam 3 fele és ugy tegyem a tégelyekbe? (3 tégelyt kaptam)

2022. nov. 9. 19:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen azt 3 részre, én így tudtam ez a hivatalos neve de gyógyszertárban ha elmondod hogy széklet minta vételhez kell akkor tudják mi az. Egyébként azért kell jelezni az aranyeret, mert friss vér kerülhet a székletre ami félre vezeti a tesztet. Ezt a tesztet kiíró orvosnak kell jelezni. A kanálra annyi székletet kaparj amennyi ráfér, többet nem szükséges. Ha megvannak a minták a tárolóra legalább alkoholos filcel írd rá a neved, TAJ számod és a születési datumodat is. Ha nem tudod majd akkor ők ott helyileg felcetlizik neked.
2022. nov. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja és persze ne pisilj előtte csak székelj ha lehet.
2022. nov. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Agytalba csináltam mert onnan egyszerűbb "kihalászni" egybekent kaptam pálcát.

Van aranyerem, de nem véres

2022. nov. 9. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!