Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetek glutén érzékeny úgy,...

Lehetek glutén érzékeny úgy, hogy a cöliékia szövettani mintavételem negatív?

Figyelt kérdés
Szinte állandóan megy a hasam és már csak a gluténre tudok gondolni, hogy az okozza

2022. júl. 2. 06:46
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Ha a szövettan negatív, akkor nem vagy gluténérzékeny.

Ezer más dolog okozhat hasmenést.(bélgyulladás, fertőzés, parazita stb.) Menj el gastroenteorológiára, ott majd kivizsgálnak.

2022. júl. 2. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Voltam. Gastritis és epés reflux a diagnózis.
2022. júl. 2. 07:56
 3/9 anonim ***** válasza:
9%

Ha nem tértél még át gluténmentes étrendre és negatív a mintavétel eredménye, akkor nagy valószínűséggel nem cöliákia. De ettől függetlenül megpróbálhatod a gluténmentes étrendet, ha javul tőle az állapotod, akkor abból kiderül, hogy a glutén volt a gond, és meg is szűnik problémának lenni.


Én úgy jártam, hogy mire eljutottam gyomortükrözésre/mintavételre, addigra már hónapok óta gluténmentes étrenden voltam, ezért negatív lett az eredmény. Mindettől függetlenül viszont egyértelmű, hogy gluténérzékeny vagyok, mert a glutén elhagyása megszüntette a panaszaimat és ha újra glutén eszek, akkor fáj/megy a hasam.


Vérképet nem kért amúgy az orvos? Vérből is ki lehet mutatni a gluténérzékenységet. A szövettani mintavétel biztosabb eredményt ad ha pozitív, de mint az én esetem is demonstrálja, lehet álnegatív.

2022. júl. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Igen, lehetsz.


NCGS - amikor nem cöliákia okozza, de a tünetek ugyanazok.

2022. júl. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Ikonstar ***** válasza:

Diétáztál a vizsgálat előtt gluténra?

Volt vérvétel is (transzglutamináz, EMA, DGP...) cölire? Ha igen, milyen eredménnyel?

Többféleképpen árthat a búza/glutén. Lehet még allergia is vagy NCGS.

Hasmenést sok minden okozhat, fruktózfelszívódási zavar, laktózintolerancia, sibo, ételallergia, hisztaminintolerancia stb.

2022. júl. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Gluténra nem diétáztam. Vastagbéltükrözéssel együtt volt a gyomortükrözésem, így nyilván a vizsgálat előtti héten már kíméletesebben étkeztem, de fogyasztottam glutént. Vérvételem nem volt, csak biopszia és szövettani vizsgálat amit “ A mély duodenumban a Kerkring redők kissé ellapultak, innen biopsia” indokolt.
2022. júl. 3. 21:03
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem a gyomortükrözés utáni a szövettani negatív lett, de nem győzött meg, ezért csináltattam ételérzékenység tesztet, ami pozitív lett tejre, és gyengén pozitív gluténra, durumbúzára, élesztőre.


Elkezdtem a diétát, és egyértelmű lett, hogy hanyagolnom kéne a búzából készült cuccokat.

2022. júl. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tb alapon gondolom nem lehet ilyen tesztet elvégezni..
2022. júl. 4. 11:09
 9/9 anonim ***** válasza:
8 éve vmi 20-25 ezret fizettem érte...
2022. júl. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!