Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért izzadok most a betegség...

Miért izzadok most a betegség alatt folyton?

Figyelt kérdés

A családon átment egy vírus, torokfájás, köhögés, többieknek taknyolás is. Senkinek sem volt láza.

7. napja vagyok benne, nagyon köhögök egész nap és éjjel, ami mondjuk még elviselhető, de egész nap izzadok, olyan érzés, mintha lázas lennék, rossz a közérzetem, de még hőemelkedésem sincs. Mintha égne az arcom egy sütő előtt. És nem múlik. A fejem mintha bura alatt lenne, olyan nyomás szerűség van benne, füleim bedugulva azóta.

Az orvos csak köptetőt adott. Felsoroltak neki a tüneteket, de semmi mást nem kaptam, és nem is mondott. Covid tesztet csináltunk, ez nem az, senkinek sem lett pozitív.

Így szinte sehova sem tudok menni ilyen hidegben, még egy porszívózás is kimerít, és át kell öltöznöm, facsarni lehet a vizet a ruhámból.

Voltam már sokszor beteg, de ilyet csak láznál éreztem, pár nap alatt elmúlt, mikor az is.

Próbálok sokat pihenni, amúgy is húz az ágy, de 2 gyerek mellett elég nehéz...

Miért lehet ez a fura izzadás?


2022. nov. 13. 08:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Immunrendszer dolgozik. Nekem is ez szokott lenni.
2022. nov. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Pont én is most vagyok ebben benne, bár én keddtől. Ugyanez minden, ráz a hideg, közben még csak 37 sincs a hőm, köptetőt szedtem én is, vitaminokat is, gargarizáltam folyamatosan, sok folyadékot ittam, de még mindig dugult a fülem, orrom, köhögök, folyik az orrom, szóval én sem értem. Nekem sem covid, kedden is és ma is csináltunk tesztet, negatív. Nem tudom, ezt ki kell pihenni. Amúgy jobb, ha covid, mert azt sok esetben 5 nap vagy 7 nap alatt megúszod, ha egy ilyen felső légúti hurut, akkor meg szenvedsz 2 hétig.
2022. nov. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Ez tényleg érdekes, pont ugyanaz, amit leírtál. A párom egy hét után visszament dolgozni, erre másnap megint rázta a hideg, nem volt jól. Azóta köhög, hogy kb 3 hete betegek lettek a gyerekekkel. Ők is köhögnek még.

Én viszont nagyon köhögök, sokszor majd meg fulladok. Volt 3 éjszaka, hogy nem aludtam csak kb. 3 órát, annyira köhögtem.

A covid nem lenne jó, az elözön sem vagyok túl, az másfél éve volt... Azóta post covidos vagyok...

2022. nov. 13. 13:14
 4/5 Cubina ***** válasza:

A napokban olvastam, hogy az orvosok szerint az influenza egy más fajta, keményebb mutációja fog idén támadni.

Úgy látszik, hogy ez el is kezdődött. Jobbulást mindenkinek!

Azért egy vizsgálat nem ártana neked, mert a sok köhögés többnyire súlyos tüdőgyulladást okoz.

Próbáld ki a lándzsás útifű szirupot, nekem nagyon bevált köhögésre.

2022. nov. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy ez influenza lenne, mert nem volt senki lázas, egy este hőemelkedésem volt, 37 fok. Se végtagfájdalom, se olyan tünetek, mint influenzánál.

Egyszer volunk influenzásak kb.5 éve, az rémálom volt. Hányással, hasmenéssel kezdődött, az egész családot kiütötte. 4-5 napig szó szerint felkelni csak wc- re tudtunk kimenni valahogy, az orvosnak kellett kijönnie 2* is, olyan rosszul voltunk. Szó szerint egy darab faként feküdtünk, jártányi erőnk sem volt, és iszonyatosan fájt mindenünk.

Semmi gyógyszerre nem múló, 39-40 fokos láz, iszonyú köhögés, taknyolás, ami ráment a fejemre, arc-, és homloküreg gyulladás és kezdődő tüdőgyulladás lett a vége iszonyú fejfájással.

Éjszakánként nem kaptam levegőt, majdnem megfulladtam a tüdőmben a sok váladéktól. Ülve aludtam.

4 hónap alatt gyógyultam meg teljesen.

Soha a büdös életben több ilyet nem szeretnék átélni. Meg a covidot sem másfél év után még egy csomó maradványtünetem van.

De most, hogy leírtam, örülök, hogy csak ennyi volt most ez a betegség. Bár még mindig köhögök, és a fülem is be van dugulva. Arcüreggyulladásom is lett, hiába infráztam, inhaláltam és mostam át naponta többször az orrom... Ezek ellenére lett. 3 napja hálistennek " kifakadt" vagy hogy mondjam.

Az orvos köptetőt adott, meg Lordestint.

A lándzsás útifű szirupot ki fogom próbálni, köszönöm. Nagyon nehéz felköhögni ami a tüdőmben van.

2022. nov. 22. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!