Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Extra szív beütésektől lehet...

Extra szív beütésektől lehet komoly problémám?

Figyelt kérdés

Idén januárban kezdődött, általában napi 10-12 alkalommal kihagy egy ütemet a szívem, vagy bedobban. Régen nagyon durva szinten “űztem” a hipochonderséget de szerencsére 2 évvel ezelőtt sikerült túltennem ezen magam. Így nem is paráztam túl a dolgokat mikor ez a tünet megjelent mert olvastam, hogy egész sok embernek van és ártalmatlan.


De most megint egy rossz időszakomba vagyok és egyre furcsábbnak érzem a szívem. Van hogy extra ütések vannak vagy gyorsabb a pulzusom mint kéne vagy erősen dobog. Utóbbi kettő már a pánikbetegségem megkezdése óta tart szóval nem kezelem már őket úgy mint valami nagy dolog.


De az extrák miatt most megint olvasgattam (tudom hogy nem szabad) és kiderítettem, hogy az se mindegy, hogy kamrai vagy pitvari félreütések ezek. Mert az egyik súlyosabb mint a másik. Máshol azt írják, hogy a vegetatív idegrendszer okozza.


Nagyon parázok, hogy valami komoly baja van a szívemnek. Nektek szokott ilyen lenni vagy akinek van, hogyan kezeli?


Kér éve voltam utoljára ekg-n és ultrahangon de akkor még nem voltak ezek az extrák.


19/F


2022. nov. 18. 13:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Ott a megoldás a saját leírásodban: hipochondria.


Ha meg úgy gondolod, hogy szervi baj, miért nem mész kardiológiai kivizsgálásra?

2022. nov. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A szív probléma veleszületett dolog, hacsak nem drogozol vagy gyógyszer vagy valami extrém eset pl. vitamin hiány, dehidratáció.


Ha volt EKG, tekintve a korodra, akkor ezeket palpitációnak hívják, amik teljesen normálisak akkor ha stresszes vagy. Nekem is volt szinte mindennap. Nekem még magas vérnyomásom is volt a stressz miatt.


Aztán diagnosztizáltak klinikai depresszióval, hangulatzavarokkal.


Gyógyszereket szedve nincsen semmi ilyen panaszom.

2022. nov. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!