Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire jellemző és mi lehet...

Mennyire jellemző és mi lehet az oka annak, amikor valaki direkt kerüli a szűrővizsgálatokat és nem akar szűrővizsgálatra menni, nem csináltat vérképet stb.?

Figyelt kérdés
Több ilyen embert ismerek családomban is, semmi pénzért nem hajlandó szűrővizsgálatokra menni volt hogy a foglalkozás egészségügyi vizsgálatot is valahogy kibulizta, nég arra sem akart elmenni alami kötelező..
2022. nov. 19. 08:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A magyar lakosságra ez a jellemző. Félnek és szeretik homokba dugni a fejüket
2022. nov. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Sajnos a mi családunkra is jellemző, és volt, hogy már túl késő volt, és vissza akarta csinálni.

Nem tudsz segíteni sajnos, ha az ember eljut abba a stádiumba, akkor kezd el dolgozni az életösztön :(

2022. nov. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Például apukám cukorbeteg lett, mondta az orvos neki, hogy ez már legalább 10 éve fennállhat, erre azt mondta hogy jó hogy csak most derült ki mert így ezzel nem tud élni tovább nem tud diétát tartani és csak rosszabb hogy betegség tudata van, jobb lett volna nem tudni az egészről..
2022. nov. 19. 08:56
 4/12 A kérdező kommentje:
1. És amúgy mennyire jogos ez a félelem? Valóban sokszor feleslegesen ijesztik az embert sokszor azzal érvelnek hogy hiába kiderül valami csak betegségtudatot generál a dolog mert kezelni nem fogja normálisan a magyar egészségügy...csak stressz utána is az egész..
2022. nov. 19. 08:58
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Annyira, mint apukádnál. Nem akar változtatni a kényelmes életén, lusta bármilyen erőfeszítést is tenni. Igen, az eü sincs a toppon, de azért egy cukorbetegséget tudnak kezelni
2022. nov. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nálunk tipikusan az a helyzet van hogy nem megyünk el mert félünk hogy valami baj van ( mert sejti hogy van baj) . Fél az igazságtól,inkább tudatlan és boldog akar lenni az eddigi normális életében .Nekem úgy kell elrángatnom őket dokihoz. Egy rohadt tetanusz oltásra is mikor a csík már a vállon tart és már 3 napja megy fel...
2022. nov. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
15%

Ötvenes vagyok. 25+ éve nem voltam körzeti orvosvál (kivéve jogsi), még az életben nem csináltak vérképet (esetleg gyerekkoromban, de akkor még nem voltam a magam ura), tüdőszűrésen huszonéve voltam 1-2 alkalommal a suli miatt, de azóta ott sem jártam, mert nem kötelező. Az üzemorvos ismer már és nem szekál, csak pecsétel. Oltást sem kértem (már rezgett a léc a munkahelyemen, de pont megúsztam).

Mindezek ellenére sosem voltam még táppénzen. Évente egyszer menetrendszerűen átesek valami megfázáson, de az megy munka melltett is. Kovidos voltam, talán kétszer is (nem teszteltettem), de nem viselt meg.

Van egy tartós (mozgásszervi)betegségem, de azzal sem járok orvoshoz, mert amikor gyerekkoromban diagnosztizálták, megmondták, hogy nem lehet vele mit tenni, és tudomásul vettem.

A párom is ilyen.

Hogy miért? Nem tudom, valahogy kialakult. Fiatalon talán az "Fiatal vagyok, mi történhet?" később a "Felnőtt férfi nem mászkál orvoshoz" beidegződés. Mára pedig kialakult egy túlzott személyes intimszféra-védés. Nem akarok bizalmi viszonyt kialakítani idegennel. Plusz engem rettenetesen zavar ez az eeszt-nyilvántartás: a hideg kiráz a gondolattól, hogy idegenek hozzáférnek a legszemélyesebb adataimhoz. De mivel üres a betegéletutam/eeszt-m, így ez sem zavar.

Nagyon sok (akár többdiplomás) embert ismerek, akik hasonlóan tesznek. Van, aki lustaságból, más nemtörődömségből, stb.

Egyetlen betegségtől tartok, a sztróktól, azt viszont pont nem lehet sem szűrni, sem megelőzni.

2022. nov. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Homokba dugják a fejüket.


Ez van. A vicc, hogy sokminden gyógytható lenne, ha nem harmadik stádiumban jönnének rá, hogy oh, prosztatarákod van.

Hanem évenkénti szűrővizsgálattal kb már az elején.

2022. nov. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8

A fura az, hogy tisztában vagyok a dolgokkal, még a vonatkozó cikkeket is elolvasom néha, és mégis. Mondjuk pont a prosztata szűrés az, ahová soha nem terveznék elmenni. Majd ha lesz valami civilizáltabb módja a szűrésnek. 7-es vagyok.

2022. nov. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A stroke-t megelőzni 100%-ban nem lehet, de az esélyét lehet csökkenteni a vérvétellel, mert kiderül, hogy a koleszterin szinted a magasban, vérnyomásméréssel stb stb
2022. nov. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!