Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kemény hasfal a májnál, mit...

Kemény hasfal a májnál, mit jelent ?

Figyelt kérdés

A májnál éreztem egy kemény részt kb tenyérnyi, a hasfalán a barátomnak. A jobb bordaív alatt, középen.

Eleg gyakran van hanyingere, hanyik, puffadt , a semmiből jönnek ezek a rosszullétek, 2 hetente kb van h hetente. Úgy tudja h gyomorsava van. Mert gyomorégése is van, de amikor rosszullesz, hiaba vesz be savcsökkentőt , mert nem segít már.

Nekem gyanús a kemenyedes, úgy olvastam h akar csirózis is lehet .

Orvoshoz most nem akar menni azt en is tudom hogy kéne menjen. És ő is.

Vélemények?


2022. nov. 19. 10:45
 1/4 A kérdező kommentje:
Az a kemeny rész nem kidudorodó keménység, nem tumornak érzem, hanem egy keményebb résznek mintha a hasfal ott vas lenne
2022. nov. 19. 10:46
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az nem jó jel, Défense-nek hívják és eléggé komoly okai lehetnek. Mindenképpen el kell menni orvoshoz, egy hasi ultrahangba, vérvételbe, fizikai vizsgálatba senki sem hal bele, de akár egy CT is jó lenne.
2022. nov. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kösz a valaszt megis mire utalhat, tippelnél ?
2022. nov. 19. 14:03
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem tudom, de ezek általában valami belső szervi problémára utalnak, pl. epehólyag gyulladás, egy cysta eldurranása is okozhatja, valami bevérzés, stb. Lehet, hogy van egyszerűbb oka, de mindenképpen ki kell vizsgálni.
2022. nov. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!