Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Éjjel arra keltem, hogy...

Éjjel arra keltem, hogy nagyon fázok és önkéntelenül remegett az egész testem, aggódjak?

Figyelt kérdés

Most reggelre már jobban vagyok, de belázasodtam és fáj a fejem és a torkom eléggé és éjjel érzem, hogy wc-re kell mennem és még a vastag takaró alatt is reszketett de nagyon, alig mertem elindulni wc-re mert remegtem nagyon durván, alig tudtam pisilni a reszketéstől, de szerencsére nagyjából sikerült és visszaaludtam, másodjára és kellett mennem wc-re olyan 5 óra körül és akkor már nem remegtem, csak a fejem fájt eléggé.

Jobban vagyok azért, de még mindig elég rosszul vagyok, szerintetek mennyire normális láznál ez a fajta reszketés, tapasztaltatok valaha ilyesmit?


2022. nov. 20. 09:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem akkor volt ilyen remegés, amikor nagyon hirtelen lett magas lázam. Pl. egyszer volt, hogy kb. 5 perc alatt lett a senmiből szinte 39,9 fokos lázam. Az annyira extrém volt, szerencsére csak 1x volt életemben ilyen. Na akkor én is reszkettem.
2022. nov. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vmi vírus átfutott rajtad
2022. nov. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Van, amikor a láz emelkedése hidegrázással jár együtt. Ez normális reakció, de mindemellett nagyon kellemetlen.


Ritkán tapasztaltam ilyet, egy kezemen meg tudnám számolni az alkalmakat.

Egyre nagyon emlékszem, de akkor dysenteriával fertőződtem (hiába fertőtlenítettem), a ahova helyettesíteni mentem, mint ápoló, de végül, én is elkaptam.

2022. nov. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyértelmű vírusfertőzés. Amikor az agyi hőközpont megérzi a fertőzés során termelődő u.n. pirogén anyagokat, akkor beindít egy védekező mechanizmust, aminek része a spontán izomremegés, ami egy hőtermelő folyamat (a kórokozók jelentős része a magas testhőmérsékleten elpusztul).
2022. nov. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!