Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Házi praktikák szájüregre?

Házi praktikák szájüregre?

Figyelt kérdés

Tudnátok ajánlani olyan antibakteriális készítményeket, amely a lepedékes nyelvet rendbe hozza?

Szájhigiéniával nincs probléma olyan értelemben, hogy rendesen mosok fogat, nincs rossz fogam, csak a nyelvem lepedékes és hiába mosom meg, visszajön, szaga van.

Gasztroenterológián A-tól Z-ig megnéztek mindent, még mikrobiom tesztem is volt, negatív lett.

Arra tudok gondolni, hogy 5 éve nincs mandulám, és így simán elszaporodtak az úgymond patogên bacik.



2022. nov. 20. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Corsodylt már próbáltad?
2022. nov. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez a nátriumhiány és káliumtúladagolás egyik tipikus tünete. Candida Albicans.
2022. dec. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1-es: igen, semmit nem ért.


2-es: most vetettem mintát, negatív. Bélrendszerben sem találtak. Talán a vérvételes vizsgálatot lenne érdemes megpróbálnom, vagy nem gombát nézetni, hanem baktériumokat. Most rendeltem egy solumium nevű szájvízet, ami elvileg elöli a mikrobákat. Kíváncsi leszek.

2022. dec. 13. 19:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Kifejezett készítményt sajnos nem tudok, és gondolom a szájvízen is túl vagy már, de nyelvkaparót próbáltad már? Jártam hasonló cipőben, ugyan nem krónikus szinten, de az biztos hogy sokkal hosszabb időre tette rendbe a nyelvemet mintha simán megmostam volna, vagy csak a fogkefe hátoldalán levő kaparót használtam volna.

Nyilván ebből is van több féle, és szerintem hatásukban, alaposságukban nagyon is eltérnek, szóval ha még nem lett volna meg, adj neki egy esélyt, esetleg egy másik típusnak! Ha nem más, tünetek enyhítésében tud segíteni.

2022. dec. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!