Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Teljesen demens elmebeteg a...

Teljesen demens elmebeteg a háziorvosom, vagy neki van igaza?

Figyelt kérdés

Nem bántom, mert a rendszer áldozata ő is, hogy nyolcvan évesen még praktizálnia kell.


Huszonhét napja szenvedek, szúr a mellkakasom, hörög, sípol, szorít, nehezebben kapok levegőt. COVID negatív. Elmentem az ötödik napon a háziorvoshoz. Ő nem hall semmit, pihenjek feküdjek. Két hét múlva felhívtam, hogy még mindig nem javulok. Ezzel nem lehet mit csinálni, mondja, antibiotikum indokolatlan. Továbbra sem javulok semmit, olyan hangom van levegővételnél, mint amikor Süsü Sárkány tüzet okád.


[link]


Igaza van az orvosnak, vagy én tévedek, hogy ez nem jó így?


2022. nov. 21. 21:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Rengeteg mentálisan sérült orvos van, lehet a tiéd is az.
2022. nov. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem bízol benne, keress másik háziorvost. A táppénzes papírokat amúgy írogatja közben vagy annyira nem vagy beteg?
2022. nov. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérj tőle beutalót, azt hátha ad. Pulmonológia, fül orr gége, bármi.
2022. nov. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Itthon dolgozom, nem kell táppénzre mennem. De ez így nem állapot, hogy nem kapok levegőt.
2022. nov. 21. 21:48
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Válts orvost. Ettől meg még kérj beutalót tüdőszakrendelésre.
2022. nov. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nincs más. A rendelő ötven méterre van, nagyon kényelmesen közel. De a többi orvos nem vállal körzeten kívülit, átmenni a kerület másik végére meg nem célszerű.
2022. nov. 21. 21:56
 7/11 anonim ***** válasza:
Egy olyan orvos mellett megmaradni se célszerű, aki felől meg is halhatsz. Egyszerűen nem lát el.
2022. nov. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Fül-orr gégészet nem beutaló köteles, ha elmész akkor lesz véleményed egy másik orvostól vagy tovább is tud küldeni, ha indokoltnak tartja.

Másik megoldás lehet a magándoki.

2022. nov. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el magán úton valahová.
2022. nov. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egy pulzoximétert kérj kölcsön valakitől és méregesd. Ha többször 90 alatti véroxigén értéket mérsz, akkor jelezd az orvosodnak. A pulzust nem mutatja pontosan, de ott is a 100 feletti nyugalmi pulzus további vizsgálatokra adhat okot.
2022. nov. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!