Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehet valakinek magas a...

Mitől lehet valakinek magas a vércukor szintje ha nem cukorbeteg?

Figyelt kérdés
Páromnak vércukrot néztek a munkahelyen és 13as értéket mutatott, előtte semmit nem evett, teljesen éhgyomorra történt.
2022. nov. 23. 09:46
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

A vercukorszint nem allando ertek, folyamatosan valtozik a nap soran… Ha most 7,5, az meg pont hatarerteken beluli, de ha akarmikor 10 fole megy, kimondhato, hogy baj van.


Erdemes szakorvost felkeresni es kerni egy harompontos cukor- es inzulinprofilt, melle nezetni egy Hgba1c erteket.


De persze csak akkor, ha tenyleg erdekel, van-e baj. En azt erzem, hogy ti megnyutatasert irtatok ide, hogy minden oke, nem kell ezzel foglalkozni, tovabbra is tolja csak a szenhidratot, csokit, cukrot nyugodtan. Ezt felelos ember nem fogja leirni neked…


Szoval ha erdekel, van-e gond a cukorhaztartassal, akkor szakorvos. (A haziorvos nem kerhet inzulint.) Ha nem, akkor engedd el, felnott emberek vagytok, a ti dontesetek, mit kezdtek az eletetekkel.

2022. nov. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 Ypszilon1980 ***** válasza:
Szóval igen, #21-esnek igaza van. Most ugye 7,5 lett, de mikor mértétek, stb., egy mérés meg nem mérés. Éhgyomorra ez sem jó érték amúgy.
2022. nov. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

A kommentekből én is azt éreztem folyamatosan, hogy csak az ön-megnyugtatás a cél (ne kelljen semmit tenni), meg "ha kiderül hogy cukorbeteg és egy ideig nem eszik ilyeneket, mikor gyógyul meg és eheti ismé ezeket" hozzáállás...

Tartósan 7 vagy afelett az ereket károsítja, 10 felett meg már a vesét is.

Amikor egy, cukorbetegség miatt megvakult ismerősömnek mondtam: "valaki azt mondta, hogy a tartósan 7. érték neki nem probléma és nem akar foglalkozni vele", az illető válasza: "Majd megtudja, mennyire kellett volna ezt komolyan vennie, ha úgy jár mint én, csak akkor már késő lesz".

Ilyen vizsgálatot is nagyon érdemes lenne csináltatni:

[link]


Én szerintem többet nem írok, Kérdező kommentjeiből úgy érzem: "volt egy kis ijedelem", de a cél, hogy "a jelenlegi életmódot folytassa", "úgyse tudná tartani a diétát szegény hiszen 5 péksütivel kezdi a napot reggel".

Tényleg "az a baj", hogy eleinte észrevétlenül zajlik az erek károsodása, aztán amikor meg már baj van, jöhet a vakság, a vesebetegség miatti borzalmas rosszullétek, a dialízis/veseátültetés, stb.

2022. nov. 24. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!