Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet ez más mint a sclerosis...

Lehet ez más mint a sclerosis multiplex?

Figyelt kérdés

Nyáron egyik nap edzés után fájt, feszült mindkét lábam, mint ami nagyon meg lett erőltetve. Akkor pihentettem, szedtem magnéziumot is, de a fájdalom megmaradt kis mértékben, hol itt hol ott előjött. Háziorvos izomlazító krémet írt, de az nem segített.

Mindeközben folyamatos stresszes időszakon mentem kereszül, állandóan feszült voltam már hónapok óta.

Egy hónappal később már gyengeséget is éreztem; gondoltam hogy a stressz miatt lehet, alig bírtam lehajolni, lépcsőzni, olyan érzés mintha össze akarna csuklani a lábam, utána egy kis takarítástól is 1 hétre izomlázam volt, és a gyengeség állandóra megmaradt. Eddig nagyon jó erőben voltam, sokat sportoltam, heti 4 úszó edzésem volt, aztán jött a semmiből ez az izomgyengeség és nem múlik. Kicsit olyan érzés is, mintha izomsorvadásom lenne. Rátaláltam a neten, hogy ez lehet sclerosis multiplex is, akkor még idegesebb lettem, sokat olvastam erről a betegségről és tiszta depressziós vagyok. 3 hónapja tart és azóta jönnek a többi sm-re jellemző tünetek. Mozgás közben merevek lesznek az izmaim, fájdalmaim vannak mindenhol, izomgyengeség, sokszor feszül mindenem főleg a nyakam, vállam, hátam és a törzsizamimban is érzek fájdalmat ami szintén lehet sm tünet.

Szeptemberben már elmentem neurológushoz, aki nem talált különösebb eltérést, csak szerinte úgy tűnik , mintha a jobb lábamon kevesebb lenne az izom a balhoz képest. Addig ez nekem nem tűnt fel, de ha jobban megnézem tényleg, és a jobb vállam s hasonló. azóta érzem, hogy a jobb oldalam gyengébb, mint a bal és sokkal hamarabb fárad (nem csak a lábam, hanem a karom, vállam is). Első körben a neurológus továbbküldött vérvételre és idegvezetéses (eng,emg vizsgálatra), ezek semmi eltérést nem mutattak ki. Kovetkezo alkalommal mondtam az orvosnak, hogy én attól tartok, hogy ez sclerosis multiplex, de ő azt mondta, nem gyanakszik arra, az nem így kezdődik foleg fiatal korban. De azért most beutalt egy mr vizsgálatra, de csak azért hogy megnyugodjak mert borzasztóan szorongom. Szóval még nem voltam mr-en, de már van időpontom. Tudom, hogy úgyis ott derül ki az igazság, de már megőrülök olyan ideges vagyok.

Van még más ok az sm-en kívül, ami a tüneteimet okozhatná?


19 L


2022. nov. 23. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
lehet
2022. nov. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
Igen. Hipochondria.
2022. nov. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Ha idegi eredetű akkor az mr kideríti.

Izomsorvadás kiderül a vérképből.

2022. nov. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%
Igen, hipochondria. Mindened negatív, de te folyamatosan a tüneteidre figyelsz, így egyre többször jön elő szorongás. Fogadjunk megállás nélkül tesztelgeted az izomerődet. Ezért fáradtak az izmaid.
2022. nov. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Na meghaltál vagy még élsz?
2023. júl. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!