Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van olyan ember aki fizikailag...

Van olyan ember aki fizikailag képtelen a hányásra?

Figyelt kérdés

Még, amikor jogsit csináltam az elsősegély részét, aki oktatta mentős mondta, amikor mérgezés/hánytatásról volt szó, hogy van, akit nem fogunk tudni meghánytatni, mert nen tud. Nem tért ki rá bővebben, de ilyen létezik?

Én 30 vagyok és utoljára ált. iskolás koromban hánytam. Összesen kétszer kaptam el ilyen betegséget. Azóta sem hánytam, pedig sokszor voltam közel hozzà.

Van esetleg olyan itt, aki soha nem hányt még? ( a kisbaba kori felbüfizéseket leszámítva)



2022. nov. 23. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nekem a középiskolában volt egy ilyen barátnőm. Iszonyú rossz volt, mert ha bulizni mentünk és részeg lett, abszolút nem volt opció, hogy ha gáz van, akkor meghánytatom. Ha beteg volt sem hányt soha.
2022. nov. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
valaki tudja mi erre a magyarázat?:D én is bármennyire erős a hányingerem egyszerűen sosem hányok…
2022. nov. 23. 21:37
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Létezik, bizonyos torok reflexek kiesnek. Akik hánytaják magukat azok ezt teszik tönkre egy részben ( vagy spontán hánynak vagy megszűnik ). De lehet fejlődési rendellenesség is . Túl sok vizet nem zavar ha nem tudsz. Én pl pszichésen el tudom nyomni, rettentően utálok hányni így gyerek korom óta nem hánytam. Azóta eltelt 20 év.
2022. nov. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20%

36 éves vagyok, kb 6-7 évesen hánytam utoljára. Előtte még kisebb gyerekkoromban párszor. Már azt sem tudom, hogy kell hányni.

Szerintem viszont az oktató inkább olyasmire gondolhatott, hogy nincs teljesen eszméleténél a beteg, azért nem tud hányni, illetve veszélyes lenne, hogy a tüdejére megy. Ezen kívül vannak olyan típusú mérgezések (ha jól emlékszem, pl az erősen savas vagy lúgos vegyszerek), amik lenyelése esetén azért tilos hánytatni, mert még nagyobb kárt okozna.

2022. nov. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%
Eszméletlenül is lehet hányli pl: epilepszia , drog túladagoltak ezért van a stabil oldalfekvés. Egyébként ezzel a módszerrel kb minedn váladék félre nyelésést meg lehet gátolni.
2022. nov. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

4-es: nem, nem arra gondolt, hogy nincs eszméleténél, hanem hogy ritka, de vannak olyan emberek , akikkel bármit csinálhatsz nem fognak hányni, mert nem képesek. De ennél többet nem mondott.

De egyébként erős hányingereid voltak azóta gondolom?

2022. nov. 23. 22:55
 7/8 anonim ***** válasza:
33%
Van ilyen, de az nagyon ritka, inkább az a kérdés, hogy te meg tudod-e hánytatni, kettő nem ugyanaz. Az a másik, hogy azt nem tudod, hogy milyen inger az, ami ezt ki tudja nála váltani. Az oktató gondolom elmondta azt is hogy kellene kiváltani, ez a módszer nem mindenkinél válik be. Aki már gyerekkorában hányt, annak hiába nem volt ilyen utána 20 évig, de az tud.
2022. nov. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja az nem volt kerdes, hogy en tudok -e, attol még mert 15+ eve hanytam utoljara. Tudom hogy tudok fizikailag, de kozben meg rengetegszer voltam kozel hozzá es sosem tortent meg…
2022. nov. 24. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!