Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Beteg vagyok? 17/F

Beteg vagyok? 17/F

Figyelt kérdés

Vagy 2 hónapja megváltoztak a székelési szokásaim, nem tudom mitől.

Eddig mindig szinte napi 1x kolbász alakú székletem volt, most meg reggel, este, mikor kolbász alakú, valamikor pedig egészen vékony, nagyon csavaros.

A vékony széklet lehet a vastagbélrák tünete is azt olvastam, de nem mindig olyan, tök random az egész.

Mondjuk 2 hónap alatt vagy 10 kilót híztam, lehet zis közrejátszik, sokat eszek mert edzek, esetleg ettől van?



2022. dec. 3. 21:06
 1/10 anonim ***** válasza:
38%

Semmi bajod,igazából ez sok mindentől függ.

Te magad is a változás korát éled meg .

A betegséget a test fájdalommal jelzi .

2022. dec. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Az elsőt kijavítanám ( nem akarlak megíjeszteni). Vastagbélrák, és több egyéb daganatos megbetegedés esetén a fájdalom már előrehaladott stádiumot jelez. Így pl. akinek az egyéb tünetek előtt fáj, vagy más tünet nélkül fáj, az valószínüleg nem rákos megbetegedés. De hogy a kérdésre is válaszoljak. A vékony széklet valóban nem feltétlen jelent jót, ha gyakori, mindenképpen el kéne menned egy vizsgálatra. Egyebek mellett vastagbél polipok, aranyér is okozhat ilyet, amelyek sokkal enyhébb helyzetek. Viszont, ha nem mindig vékony, akkor józan paraszti ész szerint nem egy elburjánzott rész okozza, mert annak mindig jelen kéne lenni, így nem gondolnám, hogy komoly problémád lenne. Plusz daganat mellett ritkán hízik az ember. Érdemes lenne nézned miket eszel, nem-e étel intolerancia.
2022. dec. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Aranyerem van
2022. dec. 3. 21:36
 4/10 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem kell mindent ennyire túlaggódni. Más dolgokon is mindig többet szorongsz másokhoz képest? Idefigyelj, 100-ból 90 ember tapasztalt már ilyeneket, aranyérrel is együtt él a fél ország, és semmi komolyabb bajuk. Ott amúgy a válasz a kérdésedben: sokat eszel, ezért gyakrabban és előbb jön az inger... viszont nincs annyi idő hozzá, hogy normálisan összeálljon. Sokkal többet eszel, mint korábban? Hogyhogy ilyen hirtelen a változás, most kezdtél gyúrni, intenzíven edzeni? Előtte sovány voltál? Mennyi a súlyod? Vagy nőttél?
2022. dec. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Koszonom utolso.

70 kilo voltam, most vagyok 81

2022. dec. 3. 21:49
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Csak azért írtam be, hogy megnyugtassalak. Tudod, akiknek akkora daganatuk van, hogy felesben fér ki tőle a széklet, azok már másfél éve vért hánynak, meg fogytak harminc kilót. És ne adj isten, vért látsz majd, lesz majd az életedben ilyen is, akkor is százszor valószínűbb, hogy az aranyered lett kidörzsölve. Persze mindannyiunknak benne van a pakliban, hogy mi leszünk, akinek "holnap fejire szakad egy erkély", nem árt eljárkálni ilyen-olyan egészségügyi szűrésekre, de nem lehet emiatt félelemben élni egy életet. A székelési zavarok legfőbb oka az össze-vissza élet, hajsza, meg a sok aggodalom, gyomoridegesség. Egy 17 évesnél meg szinte törvényszerű, hogy nem a legnyugodalmasabb időszakát éli. Sok sikert ahhoz a nem tudom milyen edzéshez!
2022. dec. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Semmi bajod nincs, ez miatt nem kell félned. Először is fiatal vagy, nagyon kicsi az esélye annak, hogy bármilyen fajta bél daganatod legyen, szinte zéró. A másik, a széklet típusát nagyon sok minden befolyásolja, ezt felesleges lenne felsorolni.


A vékony széklet, daganatnál az miatt van, mert daganat, esetleg polipon keresztül próbálja préselni, de ez általában már végső stádiumnál gyakori.


Van egy olyan mondás, hogy "Amíg van széklet, addig felesleges izgulni rajta, ha már nem lesz, na akkor kell megijedni."


Szóval nincs daganatod, ezt akár biztosan meg tudom neked mondani. Főleg, akkor ha egyszer ilyen, egyszer meg olyan a székleted.


Fekete a székleted, és mintha alvadt vér lenne rajta, akkor kell kivizsgáltatni, addig széklet t. felesleges.


De, ha ennyire félsz kérj egy rutin vérképet, és utána megnyugszol.


Más problémád nincs, csak, hogy hol ilyen hol olyan a széklet? Mert akkor felesleges foglalkozni vele.

2022. dec. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs bajod, viszont elég gyorsan hízol, amiből ki lehet következtetni, hogy folyamatosan túl vagy telve kajával >>> ami nyilván hogy okoz némi változást, furaságot a nagydolog szokások terén. Hogy kinél-kinél hogy az egyéni. Nem mondom, hogy ez baj, csak ne csodálkozz rajta. Ez van, ha még tömegelsz majd.
2022. dec. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon rendesek vagytok.
2022. dec. 4. 06:56
 10/10 anonim ***** válasza:
Na van még gond, vagy normalizálódott? Tömegelsz még? Szedtél fel súlyt?
2023. jan. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!